Country Radio má nového ředitele

radiotv22Country Radio má od pondělka nového generálního ředitele. Stal se jím Jan Zilvar (1965), tedy mezi rozhlasovou veřejností nikoli neznámé jméno. Jan Zilvar přechází do Country radia ze společnosti TV PRO – Plzeň, kde působil jako generální ředitel a prokurista. Na jaře roku 2000 připravoval rozjezd pražského Radia Melody, ale po zahájení vysílání se z vedení stáhl.

V letech 1998 – 2000 byl výkonným ředitelem českobudějovického Faktoru (radia Faktor I, Faktor II a Eldoradio), předtím působil několik let v Radiu Bonton – nejprve jako zástupce generálního ředitele, poté jako generální ředitel a člen představenstva. Jeho jméno je nadále spojeno i s Radiem Echo, Radioklubem Hlasu Ameriky, kde pracoval jako moderátor a reportér, a Českým rozhlasem.

Jak je vidět, country hudba se do Zilvarova života znovu vrátila – v letech 1986 – 1991 patřil ke společnosti Folk a Country Club, která organizovala a realizovala festivaly tohoto žánru a rovněž pracoval jako editor časopisu Folk & Country Magazine. V nejposlouchanějším soukromém regionálním rádiu v Praze, Country Radiu, nahradil Zilvar stávajícího ředitele a spolumajitele Zdeňka Peteru. Ten nadále zůstává ve funkci jednatele společnosti Country Radio, s.r.o. Pro uvolnění z jedné ze svých funkcí se rozhodl proto, aby se mohl plně věnovat rozvoji firmy a
rozšiřování dalších aktivit Country Radia.

Jméno Jana Zilvara se letos v médiích objevilo také ve spojitosti s jarními licenčními řízeními, když si požádádal o licence k vysílání na kmitočtech Brno 103.4 MHz (Radio Brno Valc), Praha 95.3 MHz (Radio Vox) a Praha 90.3 MHz (Radio Limonádový Joe). Svoje žádosti ovšem brzy stáhl a neúčastnil se ani veřejných slyšení před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .