Zlatá Praha dnes končí, pokračuje Fajn Radio

radiotv22Na konci roku 2002 se doslova roztrhl pytel se změnami názvů našich rádií. Z Bontonu je Bonton DeeJay, z Tepu Blaník, Delta získá přívlastek Kiss a silvestrovská půlnoc přinese dlouho avizovanou změnu Zlaté Prahy na Fajn Radio.

O chystaném přejmenování Zlaté Prahy jsme psali už koncem srpna letošního roku. Tehdy jsme informovali také o programových změnách, které Zlatá Praha chystala a právě náš článek byl jedním z důvodů, proč ke změnám nedošlo už na podzim. Následoval totiž spor mezi Zlatou Prahou a Radou pro rozhlasové a televizní vysílání ohledně toho, co RRTV může sdělit veřejnosti a co je obchodním tajemstvím.

Změnu názvu vysvětlil tehdy ředitel stanice Jindřich Karas. „K uvážení změny jména a dalších změn nás vedlo několik faktorů, především slovo ‚PRAHA‘ v názvu stanice nekoresponduje se současným pokrytím.“

V posledních prosincových dnes se v Praze objevily tyto billobordy a jak můžeme zjistit na internetových stránkách www.radiofajn.cz, změna názvu se nakonec posune až na silvestrovskou noc. Těžko říct, zda jde o rozumný termín, protože v prosinci a lednu zahajují své vysílání tři nové pražské stanice, které logicky strhnou největší pozornost na sebe.

Spolu se změnou názvu RRTV schválila také změnu licenčních podmínek, která upravovala hlavně zpravodajství, ale snižovala i podíl české hudby ve vysílání. Převážně taneční profil rádia se ale měnit neměl. „Myslíme si, že vše zůstane ve velmi podobném formátu, tak jak jej znáte teď. Není důvod měnit zaměření na cílovou skupinu, jen snad lépe vystihnout její požadavky a prání,“ upřesnil v létě Karas.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .