Živelná pohroma u Faktorů

radiotv22Včera před půl pátou odpoledne zažilo osazenstvo rádií Faktor, Faktor 2 a Eldorádio docela slušný šok. Nad Českými Budějovicemi se přehnala malá letní bouřka a jediný blesk, který z ní vzešel, si vybral jako svůj terč vysílací studia.


Galerie Radia Faktor

Anténa, která to schytala, vypadá netknutě.

Š Radio Faktor

Jako první vyšlehly plameny ze zpravodajského počítače, což by mohlo znamenat, že blesk se do studia dostal skrz anténu přijímající zpravodajství ČTK. Další plameny už se naštěstí neobjevily, ale elektrický výboj, který se přes počítačovou síť rozšířil po rádiu, nadělal i tak dost škody.


Galerie Radia Faktor

Tak dopadl vysílací počítač.

Š Radio Faktor

Na odpis je hlavní mixážní pult Radia Faktor, vyhořelo taky několik dalších počítačů, mimo provoz je vysílací trasa z Eldorádia na vysílač, nejedou výstupy u AudioVaultu a nefunguje ani telefonní ústředna, takže se do těchto rádií momentálně nedovoláte.
Relativně nejméně utrpělo studio dvojky Faktoru, která taky jako první spustila provizorní vysílání okolo šesté hodiny večer. Asi hodinu poté se rozjel z náhradních prostor i Faktor jedna a pozdě večer ožila i frekvence Eldorádia. V tuto chvíli už tedy všechny tři stanice vysílají, ovšem s některými omezeními. Náprava všech škod bude pravděpodobně otázkou několika týdnů.
UPDATE:
Ve 13:40 už jede celá síť kromě pracoviště Radia Faktor a byla provedena akce kulový blesk, díky které vysílají všechny tři rádia opět z AudioVaultu. Zničena je komplet jedna stanice AudioVaultu, příjem zpráv, stále nefunguje telefonní ústředna a do rádia se dá zavolat jedině na přímou linku 038/7311280. Radio Faktor vydalo k této události následující tiskovou zprávu:


V neděli 4. června 2000 po 16.15 hodině se odmlčelo vysílání Radia Faktor. Příčinou byl zásah blesku do budovy v ulici U Tří lvů 5. Konkrétně prásklo do přijímací paraboly ČTK a odtud už dílo zkázy pokračovalo dál. Odešla celá počítačová síť, naprosto zničena byla pracovní stanice v newsroomu a ve vysílání. Zničen byl i mixážní pult ve vysílání Radia Faktor. Shodou náhod nedošlo k žádnému vážnému zranění, pomineme-li šok moderátora, který ještě navíc v inkriminovaném okamžiku měl sluchátka na uších.


Po dvou hodinách bylo vysílání Radia Faktor provizorně obnoveno ze záložního pracoviště. Dle prvních odhadů je škoda odhadnuta na šestimístnou částku, zničena byla nejen výše uvedená technika, ale i některé přístroje v nahrávacím studiu Radia Faktor.


Vysílání Radia Faktor pokračuje ze záložního studia. Na odstranění škod pracuje nepřetržitě tým lidí a zvláštní poděkování patří i hlavně firmě SETUP, která rychle renovuje síť i zničené pracovní stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .