Zítra odstartuje dopravní Radio Info

radiotv22Radio Twist vysílá už dva měsíc, od ledna probíhá zkušební vysílání Radia Hey a jako poslední z trojice nových pražských rádií vyjede zítra do éteru hudebně-informační Radio Info, které se chce jako první pražská stanice věnovat v první řadě dopravním informacím.

UPDATE: Radio Info zahájilo vysílání už dnes, tedy v pondělí po sedmé hodině ráno.

Licence pro Radio Impuls 2

Do licenčních řízení o tři pražské frekvence vstoupila společnost Londa (provozovatel Radia Impuls) s projektem pracovně nazvaným Radio Impuls 2, který sliboval metropolitní rádio orientované hlavně na dopravní informace.
Ukázalo se, že to byla dobrá volba, protože v květnu RRTV rozhodla o udělení licencí pro Radio Tón, Radio Twist a právě Impuls 2.

Spekulace, že jde pouze o pracovní název, se potvrdily v prosinci, kdy si Londa zaregistrovala ochranné známky Radio Metropolis a Radio Info a vzápětí požádala RRTV o povolení změny názvu na Radio Info. Tento krok vzbudil nevoli u nejvyššího muže F1/E2 Michela Fleischmanna, který s projektem zpravodajského Info Radia Info už pětkrát neúspěšně žádal o licenci. Naposledy právě v loňském řízení, kde uspěla Londa. „Žádost o zaregistrování Radia Info mne velice překvapilo. Londa moc dobře ví o mé neustálé snaze prosadit Info Radio nebo Radio Info,“ řekl Fleischmann pro Lidovky.cz a dodal „Zatím není o čem se soudit. Očekávám, že dojde k jednání.“

Doprava především

Hudební formát Radia Info bude mít na starosti hudební šéf Radia Impuls Honza Hanousek a podle dostupných informací by nemělo jít hudebně o nijak výjimečnou stanici. Poměrně široký formát by měl oslovit (nejen) řidiče ve věku 20-50 let, takže se pravděpodobně dočkáme muziky, která bude oscilovat od Evropy 2 přes Radio City až po Kiss 98fm.

Hlavní odlišností, díky které se bude Info snažit na přeplněném pražském trhu prosadit, je program. Dopravní relace budou ve vysílání minimálně čtyřikrát do hodiny a kromě speciálních dopravních redaktorů, se na nich budou podílet jak posluchači, tak dopravní infocentra. Zbytek vysílání vyplní informační rubriky pro Pražany – kultura, tipy na restaurace, atd. Klasické zpravodajství Radio Info nevytváří, už na veřejných slyšeních bylo řečeno, že bude přenášet hlavní zprávy Radia Impuls.

Radio Info sídlí v budově mateřského Radia Impuls a jeho signál je šířen z vysílače Praha – Bohnice 105.9 MHz/500W. Území pokryté jeho signálem by tedy mělo být podobné jako pokrytí Radia Twist, které vysílá už dva měsíce.

Tým Radia Info vede Sonja Šemberová (ex Frekvence 1) a najdeme v něm několik známých jmen, jako např. moderátor Snídaně na Nově Vítek Havliš (ex Impuls a North Music), Marek Blaho (ex Impuls) nebo Martina Štanclová (ex Blaník).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .