Zářijové promo – vlastivěda s FFH a soutěž o BMW

Promotéři si neoddechnou ani v září. Prázdniny za námi, ale boj o posluchače stále trvá. Láká se na koncert Eltona Johna do Las Vegas na nové BMW nebo jen na sérii německých šlágrů. FFH dokonce připravilo akci, ve které ani moc nejde o výhry, ale jen o to, udělat něco, co po posluchačích požaduje jejich rádio. To tak možná zkouší jejich oddanost.

Do Las Vegas na koncert Eltona Johna

Pod heslem “Viva Las Vegas!“ odstartovala hudební soutěž stanice SWR1.  Od 5. září do 17. října se na SWR1 hrají denně dva největší hity všech dob. Běží ale najednou. Tedy tak že hraje hudba jednoho hitu a do toho jde zpěv druhého. Kdo se dovolá do studia a oba songy pozná, dostává se do slosování. Ruleta vybere finalisty a 20. října se rozhodne, kdo poletí do Vegas na koncert Eltona Johna.

Vlastivěda s FFH

FFH hledá nejkrásnější místa v oblasti, kterou pokrývá signálem. Akce probíhá na internetových stránkách, kam posluchači píší stručné představení svého bydliště. Stránky rádia se tak plní stručnými charakteristikami jednotlivých měst a obcí, kde sami jejich obyvatelé píší, co se tu koná zajímavého (městské slavnosti, velké trhy atd.), co je tu zajímavého k vidění a stručně přibližují historii a současnost svého města či obce.

Další zájemci zas můžou pro změnu posílat svoje úsměvy. Fotka se zařadí do galerie posluchačů. Ta eviduje nejen fotky, ale i místa, ze kterých posluchači jsou. Když si pak otevřete na www.FFH.de informace o určité obci, objeví se dole pod článkem fotky nadepsané: V obci XX mj. žijí. Stanice tak podtrhuje svoji příslušnost k regionu a příslušnost posluchačů k rádiu, kteří v tomto případě nic nevyhrávají.

Ve spojitosti s názvy obcí a měst ale FFH rozjelo i jednu velkou soutěž. V rádiu a také na poštách si zájemci můžou vyzvednout  nálepku na auto, která se podobá značce při vjezdu do obce. Jméno obce na ní je  také, ale důležité je, že je auto označené. Pak už stačí jen poslouchat a hledat. Kdo uslyší z vysílání SPZ svého vozu (který je takto označen) musí buď to co nejrychleji zastavit nebo doběhnout ke svému zaparkovanému autu. Když to stihne během jedné písničky, která se bude hrát po vyhlášení, dostává na ruku 100 Euro. Zároveň se dostává do finále, ve kterém půjde o nové BMW.

Kdo chce vědět, kde se hlídky právě pohybují, najde jejich polohu, kterou sleduje satelitní navigace, na webu rádia. Po zastižení hlídkou je už k novému BMW jen krůček. Pak už stačí si ve finále jen vybrat ten správný klíček, který bude do vozu pasovat, nastartovat a odjet.

A ještě jedna maličkost na závěr. Koho by nálepky v podobě značky s názvem své (či jiné obce) nadchly na tolik, že chce jednu takovou ceduli mít jako pozadí ve Windows, není problém. Stačí jen zadat jméno obce do formuláře na webu rádia a pozadí je okamžitě připraveno ke stáhnutí.

Hezky německy

Podobně jako u nás některá rádia hrají hezky česky, bude veřejnoprávní hr3 hrát v sobotu 8. září jen německy. A to písničky podle svých posluchačů. Ti můžou hlasovat na internetu, co chtějí slyšet. 8. září je  Dnem Německého jazyka.  Hrát se tak bude Nena, Seeed, Culcha Candela, HipHop a spousta dalších interpretů , stylů a písniček. Hlavně že budou německé. K tomu se ještě budou slosovávat hlasy posluchačů, kteří hudbu vybírali a ti budou podarování CD s německou hudbou.

Velká párty se spolužáky

Jakási obdoba německého serveru Spolužáci.cz Schuelervz.de slaví společně s rádiem bigFM miliontého uživatele. Služba začala fungovat teprve letos na jaře a už teď má přes milion uživatelů. Umožňuje chatování, sdílení fotek atd. A v sobotu 8. září bude tento web po internetu přenášet i speciální show vysílanou právě na oslavu miliontého uživatele stránek. Speciální večerní show budou provázet Kemal a Morgenhans z ranní show.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .