Žánrové speciály na webu čím dál oblíbenější

Webová žánrová rádia jsou stále oblíbenější. Jejich poslechovost roste a s trochou nadsázky se dá říct, že se svojí poslechovostí začínají rovnat klasickým terestrickým stanicím. Provozovatelé rádií si jen mnou ruce a zakládají nové stanice a nabízí posluchačům víc a víc specializovaných žánrových stanic. Na závěr mám ještě jednu perličku ze světa terestrických stanic a to rapované zprávy.

Latinskoamerické rytmy na žánrovém rádiu

Švýcarské Radio 105 rozšiřuje svoji nabídku žánrových webových rádií. Po stanicích 105 Dope, 105 Classics, 105 Hitradio, 105 Rock a 105 Original přichází tři novinky. 105 House, 105 Latino a 105 Italia. K rozjezdu tří nových stanic se rádio rozhodlo díky úspěchu předchozích. 105 House přináší posluchačům zvuk klubů. Hudbu navíc servíruje míchanou zahraničními DJs. Mezi mladými zažívají v poslední době velkou renesanci taneční kurzy, kde se učí salsa. Pro všechny, kdo se zbláznili do latinskoamerických rytmů, tu je 24 hodin denně 105 Latino. Program tvoří salsa, bachata, merengue a reggaeton. A kdo je fanouškem legendárního italského Radia 105 (Radio Centocinque) a umí italsky, ten si přijde na své, když klikne na 105 Italia. Toto rádio přináší úspěšné shows a pořady své italské sestry, která už vysílá přes třicet let. K proslulým patří například satirický pořad Lo Zoo di 105, který je nejposlouchanější show v Itálii.

Další webrádia startuje i Energy

Přes 640 tisíc unikátních návštěvníků zaznamenali v březnu v Německu webová rádia sítě Energy (NRJ). Denně se tak připojí přes 20 tisíc lidí. Během dvou měsíců se čísla zdvojnásobila. Tento úspěch podnítil vznik dalších tří stanic. Od začátku dubna tak vysílá NRJ Lounge, NRJ Mastermix a NRJ Special. Trojka nových stanic doplnila NRJ Hot, NRJ R’n’B, NRJ HipHop, NRJ Rock, NRJ Dance a NRJ Pop. Nejoblíbenější byly doposud Hot, R’n’B a Dance.

Skupina NRJ boduje se svými webovými rádii i mezinárodně. Úspěch zaznamenaly loni i ve Finsku, Belgii, Norsku a Libanonu. Ve Finsku se od ledna letošního roku už prodává i reklama na těchto stanicích. Návštěvnost všech webových rádií NRJ v celé Evropě totiž přesahuje milion unikátních návštěvníků. V tiskové zprávě rádia Energy se uvádí, že skupina NRJ patří v evropském měřítku ke špičce mezi rádii a televizemi, které kromě svého regulérního živého programu nabízí ještě žánrové stanice.

Rapované zprávy

Pokusy narušit běh s olympijskou pochodní, začátek písemných maturit, oblíbenost Madonny v amerických hitparádách a spousta dalších informací se objevuje v pravidelném přehledu událostí týdne, který nově přináší rádio DASDING. Na zpravodajském souhrnu by nebylo nic divného, kdyby nebyl rapovaný. Text událostí uplynulého týdne hezky rýmovaný a ještě zarapovaný přednáší vždy v sobotu v 14.50 a v repríze v neděli v 11.45 raperské duo Maeckes a Plan B.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .