Vysílání německého olympijského rádia zajistí 70 lidí

Podobně jako ve Švýcarsku a Rakousku vznikla pro období právě probíhajícího fotbalového šampionátu speciální rádia, chystá na Olympiádu extra stanici německé veřejnoprávní ARD. Informaci přinesl server Radioszene.de. Iniciativa vzešla ze Severoněmeckého rozhlasu NDR. Na projektu ale spolupracují i další zemské rozhlasy.

Olympijské rádio bude vysílat denně od pěti hodin ráno do pozdního odpoledne. Odmlčí se, až když skončí důležitá sportovní utkání. Po celý den poběží živé reportáže z jednotlivých klání, rozhovory, zprávy ze zákulisí, portréty, rozhovory s olympijskými experty a vždy v celou zprávy. Posluchači, které olympiáda opravdu zajímá, tak budou mít možnost si ji vychutnávat i přes den v práci nebo při cestách autem. Díky šestihodinovému časovému posunu oproti Pekingu se bude většina rozhodujících bitev odehrávat mezi čtvrtou ráno a čtvrtou odpoledne našeho času.

Celkem jede do Číny zajišťovat vysílání speciální stanice 70 lidí (reportéru i techniků) ze všech redakcí ARD z celého Německa. Je mezi nimi i řada takových, kteří už posbírali za své příspěvky a živé komentáře novinářské ceny. Šéf sportovní redakce NDR Alexander Bleick, který vysílání z Pekingu povede, na toto téma zavtipkoval: „Pokud bude německý olympijský tým tak dobře připravený jako náš rozhlasový tým, pak to ze sportovního pohledu budou zajímavé hry.

Olympijské rádio bude doplněním zpravodajství o dění na olympiádě, které bude ARD přinášet v televizi a na svých webových stránkách. Signál stanice, jejíž vysílání skončí po ukončení her, se bude šířit na středních či dlouhých vlnách na rádiu NDR Info Spezial, WDR Event, B5plus, HR, RB, SR, Deutschlandfunk a Deutschlandradio Kultur. Dalšími kanály pak budou DVB-S, DAB a také stream na www.olympia.ard.de.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .