Vaškovič: Chceme se stát největší rozhlasovou společností na trhu!

radiotv22Počátkem ledna jsme zveřejnili článek RadioNet se hroutí, opouští ho šest rádií! a dnes dodatečně přinášíme reakci jednatele společnosti Radio Investments Radovana Vaškoviče. RadioNetu se tímto omlouváme, že z technických důvodů tuto reakci zařazujeme s týdenním zpožděním.

Společnost RadioNet pokračuje vlastní cestou, nepotřebuje investora, protože je dostatečně finančně silná prostřednictvím svého majitele, společnosti Radio Investments s.r.o. Tato společnost vlastní podíly v rádiích Kiss po celé republice a též v pražském Radiu Beat.

V roce 2002 společnost Radio Investments investovala do dalšího růstu v ČR a považuje ho za jeden ze svých nejlepších roků za desetileté působení na trhu. Získala dokrývač v Olomouci pro radio Kiss Morava, dokončuje
akvizici dvou rádií Delta a Jizera v Mladé Boleslavi (viz Kiss kupuje Deltu a Jizeru – pozn. redakce) a získala 50 kW kmitočet Votice – Mezivrata (viz Kiss jižní Čechy získal lukrativní vysílač – pozn. redakce) pro své doposud pouze lokálně vysílající rádio Kiss jižní Čechy v Českých Budějovicích. Tím propojí pokrytí mezi Prahou a Českými Budejovicemi a spojí signály stanic Kiss Proton a Kiss jižní Čechy a podstatně tak přiblíží své pokrytí k zákonem povolenému 70% pokrytí obyvatel v ČR.

V roce 2003 bude všechny tyto nové přírustky uvádět do provozu. Pokrytím tak bude síť stanic Kiss schopna kompenzovat odchody některých stanic z RadioNetu a uspokojit národní inzerenty. Společnost Radio Investments bude nadále hledat příležitosti pro transparentní a zákonem povolené investice v ČR, v roce 2003 však obrátí své finanční prostředky i do programového know-how a bude systematicky kultivovat své společnosti tak, aby síť Kiss konkurovala celoplošným stanicím a Radio Beat dosáhlo odpovídajícího postavení na pražském trhu.

První výsledky očekáváme již při srpnovém zveřejnění nového Mediaprojektu. Společnost RadioNet bude nadále spolupracovat se společností RRM na svých produktech GoldNet pro národní inzerenty.

Společnost RadioNet vždy za svého působení na trhu jednla se všemi subjekty na trhu, ne však proto, aby hledala investora, ale naopak proto, aby své vlastní investiční a podnikatelské aktivity rozvíjela. Pokud RadioNet nechal některá malá rádia odejít, učinil tak proto, že nechtěl akceptovat jejich nereálné požadavky na garantované příjmy, které neodpovídají postavení těchto subjektů na trhu.

RadioNet vůči jím zastupovaným stanicím vždy prosazoval politiku transparentnosti a reálnosti příjmů dle
odpovídajících výsledků poslechovosti. Tato politika bude aplikována i vůči všem novým zájemcům o členství. Radio Investments má jeden cíl: stát se největší rozhlasovou společností na trhu.

Radovan Vaškovič

Kiss Radio a RadioNet

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .