Varovné vesty pro řidiče i žebrání v ulicích

radiotv22V Rakousku si možná posvítí od května příštího roku. Začne tam totiž platit nová povinnost. Každý řidič bude muset mít v autě reflexní vestu. I takové nařízení se dá využít k propagaci. Vídeňské rádio Arabella rozdává tyto vesty po dva týdny (od 6. do 17. září) každé ráno na vídeňských křižovatkách. Vždy od sedmi do půl deváté ráno mohli řidiči dostat na křižovatce vestu. Akci sám odstartoval ministr vnitra Ernst Strasser, který předal několik prvních vest. Aby řidiči věděli, kde narazí na štědrý tým rádia Arabella, stačí jen poslouchat ranní vysílání. Až dojdou zásoby vest budou motoristé dostávat alespoň praktický City Katalog mobil.

A u politiků ještě zůstaneme. 26. září se bude v německém Leverkusenu volit nový primátor. Zájem o volby je dost malý a tak ho chce oživit rádio Leverkusen 107,6. Kandidáti na post primátora se v ranním vysílání podrobí výslechu na detektoru lži. Otázky budou klást moderátoři ranní show Axel Barton a Anke Fellerová. Výslechy na detektoru lži začínají v pondělí 20. září a každý den usedne do horkého křesla jeden z kandidátů. O své pravdomluvnosti chce posluchače voliče přesvědčit i současný úřadující primátor Paul Hebbel z CDU. Výzvě se nebrání ani jeho protikandidáti. Výsledky testu bude analyzovat diplomovaný psycholog Markus Krost, který už pro televize a rádia zkoušel na detektoru přes tisíc lidí. Přiznává ale, že politici mezi nimi ještě nebyli.

Ze světa politiky pojďme mezi nevinné děti. Rádio Oldie 95 v Hamburgu si na pondělní dopoledne připravilo závod o nejrychlejší baby. Partnerem akce je výrobce dětských plen a závod se uskuteční při příležitosti Světového dne dětí. Každý přihlášený závodník dostane plastovou lodičku do vany. A vítěz. Tomu bude partner akce posílat celý rok plínky zadarmo. Soutěž není moc složitá. Ale uvidíme, v jaké kondici budou závodníci. Dráha bude stát v obchodním domě Krohnstieg, bude devět a půl metru dlouhá a malý prckové v plínkách ji budou muset nějakým způsobem zdolat.

Pozadu nezůstávají ani kolegové z Rakouska. Kronehit se rozhodl pro staré známé “chytání“ trojice písniček. Ale aby to nebylo tak fádní, je tu něco málo navíc. Moderátoři oznámí trojici písniček. Kdo uloví jednu z nich, to znamená, že se bude hrát jen jedna z dané trojice, vyhraje 100 eur. Když se po sobě sejdou dva songy, kasíruje pozorný posluchač 100 eur. A když půjdou všechny tři, výhra je o ještě jednu nulu delší. Rovných deset tisíc eur. Ještě malá poznámka volání do studia je na zelenou linku, takže zadarmo.

Představit své hvězdy a miláčky posluchačů masám, chce německé rádio Regenbogen. Trojici svých největších bavičů posílá na třídenní turné. V Badenu, Waldkirchu a Landau budou moct zájemci zajít na představení imitátora, který denně ve vysílání napodobuje kancléře Gerharda Schrödera, Heinera Knallingera, který přímo z jeviště někoho napálí po telefonu a moderátora, který touto bláznivou show provází i ve vysílání. Vstupenky se dají sehnat buďto v předprodeji a nebo zamluvit na ticket hotline rádia. K mání jsou za 15, 80 €.

Když už se žení nebo vdává někdo z moderátorů nebo moderátorek, tak se o tom posluchači většinou dozví jen díky vtipným poznámkám kolegů moderátorů v den svatby. Ale jinak se soukromé věci do vysílání zase tolik netahají. Moderátorka BB ráda Clara Himmel naopak udělá ze své svatby malou show. Ve vysílání se o jejím svatebním dnu mluví, takže každý ví, že Clara si svého snoubence Silvia vezme na berlínské Televizní věži 207 metrů nad zemí a bude přitom mít šaty v barvě šampaňského. A protože jsou oba snoubenci dobrovolní hasiči, na oslavu svatby je zaveze hasičské auto.

A nakonec se podíváme do rádia bigFM. Tady běží zajímavá reality show. Účastní se jí dva kandidáti. Každé ráno si ve vysílání vytáhnou los. Jeden z nich pak prožije den jako milionář v luxusním hotelu, druhý se musí spokojit s rolí žebráka na ulici. A druhý den se vše opakuje. První kandidátka se po čtyřech dnech z pěti strávených na ulici vzdala. Její soupeř tak dostal novou protivnici. Posluchači dávají svým kandidátům hlas a kdo jich získá nejvíc (nehledě na to jestli si žil víc jako žebrák nebo jako boháč), pojede na luxusní dovolenou do Karibiku. A jeden z hlasujících posluchačů se pro změnu podívá do Paříže. Roli žebráka si vyzkoušel i ranní moderátor. Hvězda ranního vysílání si na ulici vyslechla všelicos. Třeba: „Na 30 euro jsem musel hodinu makat. To zvládneš taky.“ Soucit našel u jednoho bezdomovce, který odmítl převzít od svého rozhlasového kolegy žebráka jeho výnos 1, 48 € se slovy: „Vidím, že ty ty peníze potřebuješ víc.“ Takovéto zajímavé postřehy z celé akce se vysílají v sobotu dopoledne ve speciálním dvouhodinovém pořadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .