Vánoční promonovinky – Totální vánoce a koupání v Dunaji

Vánoce přicházejí a je to znát i v éteru. V playlistech se začínají objevovat vánoční písničky, témata vstupů, rozhovorů s osobnostmi a anket se točí kolem nakupování dárků a Vánoc. Vánočně jsou laděné i soutěže a také off-airové aktivity. Ač se blíží svátky, máme stále teplo. I to může být použito, aby se udělalo něco, co zajistí publicitu.

Totální Vánoce

Hamburské pohodové rádio Oldie 95 se rozhodlo hrát jen vánoční písničky. A to každý adventní víkend. Začátek je už v pátek ve dvě odpoledne a vánoční songy poběží v jednom kuse až do nedělní půlnoci. Od 20. prosince se proud Rolniček a dalších songů nezastaví až do 26. prosince ani na chvíli.  Hrát se bude všechno vánoční ze šedesátých, sedmdesátých i osmdesátých let. Takže například White Christmas od Binga Crosbyho, Frosty Snowman od Beach Boys, Do They Know It´s Christmas od Band Aid nebo Last Christmas. Na Štědrý večer a po oba vánoční svátky nebudou chybět ani německé klasické koledy jako třeba Oh Tannenbaum. Akce nese název Weichnachten total – Vánoce totálně.

Největší Heseňan

Nejvyššího obyvatele Hesenska hledá Hit Radio FFH. Každý, kdo se chce zúčastnit musí být obyvatelem Hesenska nebo odtud pocházet. Pak už stačí jen vyplnit formulář na stránkách rádia a přiložit svoji fotku. Nejlepší je se vyfotit vedle nějakého metru, aby bylo jasné, kolik dotyčný měří. Protože být vysoký přináší i různé zážitky (autor tohoto článku může se svými 204 cm potvrdit), měl by každý do formuláře napsat i nějaký zážitek. Ty nejlepší pak vysocí přijdou vyprávět přímo do odpoledního vysílání Go, které běží od 13 do 15 hodin případně do večernho Hit Mix – der Abend (19 – 24). Vyprávět budou o tom, jak si z nich učitelé dělali legraci, jaké to je procházet nízkými dveřmi, jak se vejdou na malé sedačky v kině nebo v koncertních sálech a nebo jaké to je žít s partnerem menším o půl a více metru.

Finále s vyhlášením vítěze se uskuteční v sobotu v odpoledním bloku Go Weekend od 13 do 18 hodin. U přihlašovacího formuláře na stránkách rádia nechybí ani odkazy na kluby velkých lidí a ze stránky GrosseLeute.de je tu převzato pár otázek, které velcí slýchají stále dokola. A to ne jen v Německu? Jsou to dotazy: Hraješ basketbal? Jaký máš číslo bot? Jak velkou máš postel? Musíš se do dveří shýbat? Byl jsi tak velký už jako dítě? Jsou i Tví rodiče tak velcí? Nechybí ale ani zajímavost, že nejvyššími obyvateli země jsou Holanďané. Vláda proto nedávno nařídila, aby se podle nových vyhlášek dělaly větší zárubně dveří.

Hesensko slaví šedesátiny

1. prosince 1946 byla schválena zemská ústava a zvolen první zemský sněm Hesenska. Tento den se proto bere jako datum vzniku této spolkové země. K šedesátinám popřeje zemí i Hitradio FFH. Po celý den budou do vysílání volat posluchači z různých koutů této spolkové země a gratulovat Hesensku k šedesátinám ve svých nářečích. Stanice si navíc připravila speciální písničku, kterou posluchači poprvé uslyší právě 1. prosince. A navíc některé hesenské výrobky budou obchodníci (vyjmenovaní jsou na webu rádia) prodávat v tento den za polovic.

Ranní moderátor se musel vykoupat v Dunaji

Ranní moderátor rakouského Kronehitu Meinrad Knapp prohrál sázku se svojí rosničkou Dani Linzer a tak se musel vykoupat ve vodě Dunaje, která měla osm stupňů Celsia. Meinrad nevěřil Dani při předpovědi počasí, že se teploty přehoupnou místy i přes dvacet stupňů Celsia. Na konec listopadu se mu to zdálo moc. Rtuť se ale na některých místech Rakouska přes dvacítku vyškrábala a tak Meinrad musel do vody. Dani Linzer vše zaznamenala, takže syčení a skučení mohli slyšet později i posluchači. Fotky, jak celá akce probíhala, jsou na internetu, kde je doslova hotová fotostory. Odvážnému ponoření se (v neoprenu) do vod Dunaje přihlížela i kamera soukromé stanice ATV.

Desetieurovka za sto tisíc

Stanice ffn pustila za notářského dozoru do oběhu více jak sto desetieurových bankovek. Od pondělí do pátku mezi šestou ráno a šestou večer a v sobotu mezi osmou ráno a šestou večer se každou hodinu vyhlásí jedno číslo bankovky. Pokud se její držitel do patnácti minut přihlásí, vyhraje sto tisíc euro. Jestliže se nikdo takový nenajde, pak se do dalších 45 minut, může přihlásit ten, kdo má alespoň poslední trojčíslí shodné s výherním číslem. Trojčíslí vyhrává 10 tisíc, dvojčíslí tisíc a poslední číslo sto euro.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .