V Německu vznikla nezávislá síť lokálních rádií

Nedávno jsme psali o tom, jak v Německu fungují sítě lokálních rádií. Právě v těchto dnech jedna nová vznikla. A prostor chce dát novým a snad i neotřelým nápadům. Uvidíme, jak se jí podaří si zachovat tvůrčí i ekonomickou nezávislost.

6.6 přesně v 6.06 začalo vysílat rádio Antenne Bad Kreuznach 88,3. Tím tak úspěšně skončilo budování sítě šesti lokálních rádií v Rheinland Pfalzu. Ta začala vysílat na bývalých kmitočtech Rockland Radia. Zkušení mediální harcovníci Stephan Schwenk (44) a Vittorio Nobile (35) vypsané frekvence získali a vytvořili lokální síť, píše server Radioszene.de.

Každá stanice vysílá svůj individuální program, přesto se ale objevují akustické i optické prvky, které jsou shodné. Vyvinuli jsme jednotný korporátní design a využíváme v programu výhody synergie,“ říká Vittorio Nobile, který si už udělal na mediální scéně jméno jako ředitel Anténně Koblenz. „Abychom dali celé skupině jasně definovanou strukturu, založili jsme zastřešující značku The Radio Group,“ dodává Stephan Schwenk, který působí v rádiích od úplných začátků a už rozjížděl řadu rádií a řadě jich pomohl k úspěchu.

„Chápeme The Radio Group jako novou německou rozhlasovou skupinu, která je nezávislá na vydavatelích a koncernech a dělají ji soukromí rozhlasáci.“ Skupina tak může rychle růst a přinášet do vysílání nové koncepty, dodává Stephan Schwenk, který se svým dlouholetým partnerem Olafem Hopem založil stanice Antenne Koblenz a Radio Cottbus.

Nová síť vznikala postupně. Každá stanice začala vysílat svůj vlastní 24-hodinový program pro svoji oblast. Jako první se v éteru ozvalo v pravé poledne 31. května Antenne Kaiserslautern 96,9.  Ještě týž den zahájilo vysílání Antenne Pfalz 94,2 a Antenne Landau 94,8. Prvního června se pak přidalo Radio Idar-Oberstein 87,6 a Radio Pirmasens 88,4, o kterém jsme už psali.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .