V Liberci se chystá studio Evropy 2

radiotv223Evropa 2 bude mít od prvního září další plnotučný lokál. Jedná se o libereckého člena velké rodiny Evropy 2, který bude mít své sídlo blízko…Evropa 2 bude mít od prvního září další plnotučný lokál. Jedná se o libereckého člena velké rodiny Evropy 2, který bude mít své sídlo blízko obchodního centra Babylon ve středu Liberce. Pro posluchače, kteří si Evropu 2 na severovýchodě Čech už našli, se nejedná o žádnou převratnou změnu. Frekvence 88.1 je jim už dávno známá, byť na ní bylo slyšet vysílání nacionálu, tedy Evropy 2 Praha.
Změny se budou týkat hlavně zpravodajství. Nebudeme už tedy zásobováni jen informacemi z Prahy a okolí, ale dostane se nám zpravodajství opravdu lokálního, zaměřeného na Liberec, Jablonec nad Nisou a okolí. Frekvence 88.1 MHz se bude od nacionálu odpojovat kromě zpravodajských vstupů pravděpodobně každý večer od pondělí do pátku zhruba na 4 hodiny, kdy bude program zajišťovat právě regionální studio v Liberci. V současné době se finišuje v přípravách na spuštění zkušebního vysílání. Technici, moderátoři a zprávaři si osahají techniku a poprvé vyjedou šavle.
Součástí velké slávy, která k prvním dnům lokálního rádia bezesporu patří, bude i Dance Extravaganza Live. Jedná se o živé provedení tanečního pořadu, který uvádí výborný moderátor a míchač Marek Řeřicha a pravidelní posluchači E2 ho znají ze sobotního večerního vysílání. Celá akce proběhne 24. září v nákupním centru Babylon. Pražský Extravaganza tým přijede do Liberce v klasickém složení moderátorů (tj. Leoš Mareš, Marek Řeřicha, Lada Macurová a Luděk Hrzal). Vřele doporučuji, osobně si tuto akci rozhodně nenechám ujít. Jen pro úplnost, tým Extravaganzy vyjíždí za hranice hlavního města téměř každý měsíc a to do míst, kde má Evropa 2 svoje lokální studio. A pokud vím, jedná se vždy o velmi povedené akce.
Věřme, že po počátečních rozpacích a nejistotě zapadne tým této liberecké odnože Evropy 2 svou profesionalitou mezi ostatní moderátory, kteří vysílají na mateřské E2 v Praze a že po onom odpojováku, který startuje vysílání lokálních studií, nezaregistrujeme kromě zajímavějšího zpravodajství žádnou výraznou změnu. Vlastně jednu změnu bychom asi jako posluchači rádi zaznamenali a myslím, že na sebe nenechá dlouho čekat. Onou změnou by měl být vyšší vyzářený výkon z vysílače Vratislavice – Rušička. Ten činí dnes pouhý 1kW a nemyslím si, že to bude Evropě 2 a nám u rádií do budoucna stačit. Dost možná, že se na zlepšení současného stavu už pracuje…
Kromě Evropy 2 v Liberci vznikne i oblastní pobočka Regie Radio Music, která mediálně zastupuje kromě Evropy 2 třeba i obě naše celoplošné stanice, tedy Frekvenci 1 a rádio Impuls.
Myslím, že v Liberci a okolí je nabídka rádií docela zajímavá a ještě zajímavější asi bude boj o posluchače. Už jen proto, že po rádiu Triangl jich docela dost zbylo. Mimochodem, kdo jste si zafixoval hlasy moderátorů Trianglu, možná se vám některé z nich připomenou, když si naladíte Evropu 2 na 88.1 MHz. Nechte se překvapit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .