V lednu začne vysílat zpravodajské Inforádio

V lednu začne v Praze vysílat nová rozhlasová stanice. První české zpravodajské rádio spustí společnost Max Loyd, která získala licenci v červnu tohoto roku. Jeho signál v počátku zachytí Pražané v centru české metropole, konkrétně na Vinohradech, na Žižkově a v několika dalších obvodech Prahy 1, 2 a 3 na frekvenci 89.0 MHz.

Inforádio, jehož licenci vlastní společnost Max Loyd s.r.o., zahájí vysílání na frekvenci Praha – Vinohrady 89.0 MHz/150W v minimalistické podobě ve středu 5. ledna, aby vyhověla zákonu, který požaduje spuštění vysílání do 180 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí o udělení licence. Serveru RadioTV to potvrdil spoluvlastník společnosti Max Loyd a prezident EDCR Michel Fleischmann.

Provozovatel Inforádia měl problémy také se spřízněnou firmou Londa s.r.o., která provozovala dopravně-informační Radio Info. Tento spor ovšem ochladl tím, že se Radio Info přejmenovalo na RockZone 105,9 a název Info tímto Londa dobrovolně přenechala Fleischmannovi.

Podle neoficiálních informací proběhly v poslední době konkurzy na pozice redaktorů a moderátorů Inforádia. Michel Fleischmann se ovšem zatím k otázkám ohledně zpravodajského rádia nechce vyjadřovat.

„Inforádio chce být specializované rádio na proud informačních toků. Pokrytí tohoto kmitočtu je velmi malé, je ovšem třeba říci, že přes den se pokrytí obyvatelstva zdvojnásobuje. Také je třeba si uvědomit, že skoro 35 procent vozového parku Prahy projede denně zasaženým územím,“ uvedl mj. na veřejných slyšeních Fleischmann.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .