Ústecké Radio Labe zahájilo vysílání

radiotv22Nové rádio Labe z Ústí nad Labem překvapivě zahájilo ještě před vánočními svátky zkušebním vysíláním. Je tak další stanicí v severočeském éteru a podle prvních dnů poslechu lze usuzovat, že se naplnily spekulace o oldies, folku a country jako hudebním formátu.

I když se ještě jedná pouze o zkušební vysílání ve formě nepřetržitého proudu hudby na pár vteřin přerušené jednoduchým mluveným jinglem Radio Labe 102.8 – písničky, které si zazpíváte, je patrné, že se majitelé rozhodli jít cestou úspěšného formátu rádia Blaník. Přesto se hudební playlist od Blaníku i blaníkovského Tepu liší. Nosnou částí jsou opět české písničky snad úplně všech zpěváků a kapel napříč žánrem (např. Jiří Suchý, Wabi Daněk, Petr Janda, Karel Zich, Jiří Korn, Helena Vondráčková).

Zahraniční produkci zastupují doslova „vykopávky“ typu skupiny Smokie. Zařazena je i stálice 60. a 70. let, britská skupina Beatles. Celkově lze charakterizovat hudební program, jako kdyby tvůrci projektu rádia Labe chtěli potenciální posluchače přenést minimálně o deset-dvacet let zpátky. Nejvýstižněji se jeví srovnání s tehdejším vysíláním veřejnoprávních stanic – Praha a Československo, na počátku 90. let.

Majitelem rádia Labe je společnost North Music s.r.o., provozující stejnojmenné hitové rádio pro cílovou skupinu 15-30 let. Během roku 2002 domovská stanice vysílající z Ústí nad Labem od roku 1996 ztratila téměř 30 tisíc posluchačů (55 tisíc poslechovost včera). „K Labi se vám vyjádřím jen v tom, že nechceme zveřejňovat zatím žádné informace. Až ten čas přijde, tak je prostě zveřejníme. Z důvodů, které známe my a víme o nich,“ sdělil RadioTV v rozhovoru na začátku října programový ředitel RNM Michal Sroka a dodal: „Počítáme od nového roku 2003.“

„Licenci North Music s.r.o. získalo na program vysílaný z frekvence 102,8 MHz v červnu 2002; rozhodnutí bylo doručeno 2.7.2002 a tento účastník řízení se vzdal opravných prostředků, čímž ve své pozitivní části nabylo právní moci; základní programová specifikace zní: Hudební vysílání se zpravodajským servisem posíleným o regionální složku,“ sdělil v září k rádiu Labe písemně mluvčí RRTV Pavel Barák.

Radio Labe je další stanicí útočící na posluchače, kteří si oblíbili Blaník v Ústeckém kraji. Ze stejné blaníkovské stáje je i sousední teplický Tep, který přešel na stejný formát začátkem září a hraje podle stejného playlistu jako východočeské rádio OK. Navíc změnilo logo, z kterého se vytratil název stanice. Naopak dominantní je nyní frekvence 100,6 MHz a slogan České písničky, které máte rádi. Od října pak přeměnil svůj hudební profil i Český rozhlas Sever, který hraje více v rytmu country.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .