Únorové promo – Moderátor v Berlíně bude 37 hodin na obrazovce

Když musí moderátor zaskočit za kolegu, který onemocněl a natáhne si svoji směnu o pár hodin, to je často nadávání. A co když by měl vysílat 37 hodin v kuse. Tedy skoro dva dny. To si teď vyzkouší spíkr z berlínské metropolitní televize FAB. Možná, že se přitom i s někým seznámí. Pokud ne, tak mu k tomu může dopomoct rocková seznamka na Radiu 21. A o dobrou náladu se postará RPR1 se svým masopustním webem.

37 hodin on air

Moderátor berlínské metropolitní televize Honza Klein chce vydržet moderovat 37 hodin v kuse a tím tak vytvořit nový světový rekord. Začne v pátek 15. února ve 12 hodin a skončí v neděli 17. února v jednu hodinu ráno. Podle serveru Digitalfernsehen.de byl zatím držitelem rekordu Američan Frank Morano, který ve dnech 19. až 20. března 2005 moderoval nejdelší show na newyorské Staten Island Community TV. Guinnessova kniha rekordů zaznamenala i jeden 36 hodin dlouhý pořad, který se loni vysílal v Chorvatsku.

Honza Klein je za normálních okolností na obrazovce jen hodinu denně a to od 19 do 20 hodin v pořadu Hallo Berlin. O zdraví moderátora se během pokusu bude starat Německý červený kříž.

Rocková seznamka

K marketingové spolupráci se spojily rádia Radio 21 a Rockland a internetová seznamka bildkontakte.de. Každou neděli od šesti večer uvádí výše zmíněné stanice dvouhodinový pořad, který je zaměřen na seznamování. Moderátorkou je Miss Německa 1999 Alexandra Philipps. Program je interaktivní, posluchači se zapojují aktivně do vysílání. Pořad jim zároveň přináší zajímavé informace a užitečné tipy, které se týkají seznamování a flirtování. Hudba je mazlivá, něžná a přesto rocková. Tak aby zapadala do celého pořadu, který je zaměřen právě na seznamování a poznávání nových lásek.

Pořad je propojen i s internetovou seznamkou bildkontakte.de. Ta patří mezi pětici nejvýznamnějších seznamovacích portálů v Německu.

Masopustní rádio

Že si zavedené terestrické stanice vytvářejí vlastní internetová rádia, je známá věc.  RPR1. se ve dnech masopustního veselí rozhodlo vysílat na internetu speciální program, který přináší hudbu pro správné veselí. Kromě hudby je tento kanál doplněn i o aktuální informace z míst, kde právě tyto lidové taškařice probíhají.

Maškary se navíc můžou vyfotit a svoji fotku umístit na stránku www.rpr1insider.de. A aby toho nebylo málo, tak se moderátoři tohoto rádia zúčastnili průvodu a v něm dokonce jeli se svým vlastním alegorickým vozem.

Kouzelný telefon

Soutěž na principu Haló, tady Impulsovi, se omílá v různých rádiích pořád dokola. Zajímavá je asi jen zmínka o Alexandře Jelsenové ze Stadtbergenu. Ta vyhrála v soutěži Cash Call na RT1 5 000 euro. Výherní heslo „Hallo rt1“ měla namluvené na záznamníku. Když jí ranní tým rádia volal, nezastihl ji. Záznamník ale řekl správnou odpověď a tak Alexandra vyhrála.

Sázka s politikem

Ranní duo stanice ffn Franky a Susan se vsadili s premiérem Dolního Saska, že volební účast klesne. Sázka zní jasně. Pokud přijde do Landestagu volit méně voličů než při posledních volbách před pěti lety, nechá si premiér Christian Wulff narůst vousy. Pokud Wulff vyhraje, doprovodí ho Franky a Susan na seminář pro děti o mediální kompetenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .