Tři rádia a dvě televize založily sdružení SPEM

radiotv22Provozovatelé rozhlasových stanic Evropa 2, Frekvence 1 a Radio Impuls a televizí Nova a Prima ustavili Sdružení privátních elektronických médií jako platformu pro formulování společných názorů v oblasti provozu a rozvoje soukromých rozhlasových a televizních stanic.

Ustavující schůze SPEMu se konala v pátek 30. dubna v Praze, prezidentem byl zvolen Michel Fleischmann a tajemníkem aparátu sdružení Radim Špaček. Důvody založení tohoto sdružení dnes na tiskové konferenci vysvětloval prezident rádií F1 a E2 Michel Fleischmann, jednatel společnosti Londa (Radio Impuls) Ivan Baťka, generální ředitel TV Prima Martin Dvořák a generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

„Už několik let cítíme, že je zdůrazňován nátlak na soukromá celoplošná média. Důvodem, proč se o založení SPEMu rozhodlo tak rychle, byla ona příslovečná poslední kapka v podobě návrhu zákona poslankyně Levé o používání spisovného českého jazyka v celoplošných elektronických médiích,“ zahájil Fleischmann.

Hlavním cílem SPEMu je zlepšit komunikaci elektronických médií se státním správou při přípravě nové legislativy, v současnosti pak hlavně na vznikajícím zákonu o elektronické komunikaci a aktualizované koncepci o přechodu na digitální vysílání. „Nestěžujeme si, že se státní správou nekomunikujeme, ale že se k návrhům zákona dostáváme odděleně a na poslední chvíli,“ vysvětluje Petr Dvořák.

Na otázku, proč zakládat další asociaci, když rádia mají svou APSV a televize ATO, odpověděli zástupci médií v tom smyslu, že pracovní náplň těchto asociací je jiná a navíc žádná z nich nesdružuje celoplošné televizní a rozhlasové stanice společně. „Asociace jsme o tom ještě neinformovali. Máme kongres APSV v pátek, takže uvidíme, co nás tam čeká,“ dodává Fleischmann. „Říct nám to mohli. Jinak já si nemyslím, že je to něco proti něčemu, naopak, při tom tlaku je každá pomocná ruka je dobrá,“ reguje předseda APSV Michal Zelenka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .