Stamford získal Dragon, Apollo a Fajn Rádio Hity

Pod křídla mediální skupiny Stamford Managing míří dalších pět rádií. Kromě rádií Orion a Šumava, která patří vlastníkům Stamfordu, jde o středomoravskou dvojici Apollo/Hity a největším překvapením je akvizice karlovarského Rádia Dragon. Převody licencovaných společností na posledním zasedání schválila RRTV a dnes je oficiálně oznámil mluvčí Stamford Managing.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání schválila žádosti společností Orion s.r.o. (Hitrádio Orion), En-Daxi s.r.o. (Rádio Apollo), Definitely s.r.o. (Fajn Rádio Hity), Radio Šumava s.r.o. a Radio Dragon s.r.o. o souhlas ke změně skutečnosti uvedené v žádosti o licenci spočívající v převodu obchodního podílu na společnost Stamford Managing a.s. Ve všech případech byl schválen převod sta procent obchodního podílu.

„Nové akvizice znamenají posílení pozice Stamford Managing v oblasti provozování rozhlasového vysílání. Jedná se o další krok k naplnění naší dlouhodobé vize – rozvíjet úspěšná regionální rádia a být nadále klíčovým hráčem na českém rozhlasovém trhu,“ říká k akvizicím Daniel Sedláček, místopředseda představenstva STM.

Čtyři z pěti nových akvizic nejsou žádným velkým překvapením. O svém úmyslu převést na mateřskou společnost stanice svých podílníků informoval Stamford již v létě, Fajn Rádio Hity již delší dobu patří do nejmladší rodiny stanic, které formátuje Sun Media, a žádným tajemstvím nebyly ani nadstandardní vztahy s Rádiem Apollo, které je potenciálním adeptem o místo v nejstarší rodině rádií s formátem czech conservative. Podstatně zajímavější zprávou je informace o akvizici karlovarského Rádia Dragon, jehož dosavadní majitel Zbyněk Pachovský býval společníkem současných majitelů Stamfordu v mediazastupitelství MMS a svůj podíl prodal ještě před založením Stamford Managing.

Jaký dopad bude mít vstup Stamfodu do licencovaných stanic Dragonu, Šumavy a Apolla na formát a program těchto stanic zatím není zřejmé. Jisté je, že se nic nezmění u Fajn Rádia Hity a Hitrádia Orion. „U ostatních rádií analyzujeme současný program a ve spolupráci s lokálními managementy hledáme nejvhodnější řešení, jak zatraktivnit jejich program a posílit postavení na trhu. To dobré, co je nyní možné slyšet v jejich vysílání, chceme zachovat a s pomocí našeho know-how posunout kvalitu jejich programu o stupínek výš,“ říká k budoucnosti převzatých rozhlasových stanic Daniel Sedláček.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .