Stamford Managing vstoupil do Radia Most

radiotv22Společnost Stamford Managing, která buduje síť rozhlasových stanic, získala další přírůstek. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost o vstup Stamfordu do licencované společností Radia Most. Jednatelé firmy se prozatím nemění. Serveru RadioTV to potvrdil společník Stamford Managing Daniel Sedláček.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost Radia Most na svém devátém zasedání 20. dubna. Předmětem žádosti je převod podílu společníka Petra Petrika ve výši 34 procent a podílu společníka Květuše Ratiborské ve výši 10 procent na společnost Stamford Managing. Tato má tedy v současnosti v licencované společnosti Radia Most vlastnický podíl 44 procent. Zbývajících 56 procent zůstává ve vlastnictví firem ze skupiny Petra Dvořáka, konkrétně 33 procent City Multimedia a 23 procent Pro Media Group.

Ani vstup Stamfordu ovšem prozatím neznamená změny ve vedení firmy. Jednateli zůstávají Mosťané Tomáš Ratiborský a Petr Petrik a Lukáš Nádvorník za skupinu Blaník/City. Radio Most se tímto převodem stalo již druhou stanicí, kterou společně ovládají skupiny Stamfordu a Petra Dvořáka. Tou první je Radio Blaník jižní Morava vlastněné z 50 procent Dvořákovou skupinou a z 25 procent Stamfordem.

Skupina Stamford Managing chce vytvořit společnou platformu regionálních stanic a kromě výše jmenovaných rádií vlastní podíly v dalších pěti stanicích, v Radiu OK, Radiu Olympic, Radiu Vysočina, Radiu Agara a ve Fajn Radiu. V minulosti ovládala také liberecké Radio Euro K, to se ale počátkem roku vzdalo vysílací licence.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .