Srpnové promo – třicet let od smrti Elvise a den s Rolling Stones

Elvis Presley oficiálně zemřel 16. srpna 1977. Jestli tomu tak opravdu je nebo ne, to se ve vysílání německých rádií neřeší. Třicáté výročí jeho smrti je dobrou záminkou vzpomenout si na něj. Nejde ale jen o Elvise. Když do Hamburgu přijedou Rolling Stones, tak jde Elvis stranou. Co si v tomto měsíci připravili promotion oddělení některých stanic může být opět inspirací i pro česká rádia.

Den s Rolling Stones

Pohodové hamburské rádio Oldie 95 si udělalo při příležitosti koncertu této skupiny v Hamburgu speciální den s Rolling Stones. Už ráno rozdával vstupenky na vystoupení v Nordbank aréně ranní moderátor Martin Baum. Rozdávaly se také hotové peníze. Co všechno rádio slíbilo? První, kdo pošle fotku Valících se kamenů v Hamburgu, dostane sto euro a jeho fotka se objeví na webu rádia. Komu by se eventuelně podařilo dotáhnout Micka Jaggera nebo jiného člena kapely do studia, může se těšit z deseti stoeruovek.

Reportéři samozřejmě po celý den sledují pohyb skupiny a všechno dění okolo. Těm, co se nedostanou na koncert, to nemusí být líto. Od pravého poledne až do půlnoci hraje Oldie 95 jen Rolling Stones. Posluchači tak mají v tento jedinečný den možnost slyšet všechny možné studiové nahrávky a také řadu záznamů z koncertů.

Elvis Presley live

16. srpna uplynulo 30 let ode dne, kdy zemřel Elvis Presley a stanice harmony.fm se při té příležitosti rozhodla odvysílat záznam koncertu Aloha from Hawaii, který byl v roce 1973 prvním koncertem přenášeným po satelitu do světa. Hity od Elvise se v častější míře objevovali ve vysílání už od pondělí. Elvise uslyší i posluchači sobotní motoristické hodinky harmony.fm-Mottoshow.

Připravená je taky soutěž. A to o lístky na největší výstavu o Elvisovi mimo USA, která je k vidění v Berlíně. Protože harmony.fm vysílá v Hesensku, tak je součástí výhry i letecký transport do Berlína a přenocování tady.

16. srpna si třicáté výročí smrti Krále rock´n ´rollu připomnělo i Antenne Brandenburg. To celý den od šesti ráno až do půlnoci přinášelo reportáže a příspěvky věnované tomuto jedinečnému umělci. V Dobrém ránu se navíc losoval vítěz soutěže o cenu do Soestu v Severním Porýní Vestfálsku, kde se uskuteční mega-koncert s několika muzikanty, kteří Elvise kdysi doprovázeli.

Narozeninová soutěž o 50 tisíc euro

Stanice ffn slaví letos dvacet let své existence. Oslavy probíhají po celý rok. K soutěži je potřeba mít jen rádio, telefon a znát datum svého narození. Vyhrává se každý den od pondělí do pátku od šesti do sedmnácti hodin a v sobotu od osmi do šestnácti. Každou hodinu přijme moderátor jednoho volajícího. Ten kdo se dovolá, vyhrává automaticky 100 euro. Moderátor ve studiu má dvě krabice. V jedné jsou míčky se jmény měsíců, v druhé čísla od jedné do jedenatřiceti. Z první krabice vytáhne moderátor měsíc hodiny. Pokud vybral měsíc, ve kterém se posluchač narodil, inkasuje volající 5 tisíc.

Pak se losuje ještě datum. Když by seděl den i měsíc, rovná se výhra padesáti tisícům euro. Pokud už datum neodpovídá, je tu šance pro dalšího volajícího. Ti, kteří se narodili ve vylosovaném měsíci, můžou  zavolat a jeden šťastlivec si tak přijde na sto euro. Pokud se vylosuje neexistující datum, např. 31. únor, kolo končí a soutěžící nevyhrává. Dostane tedy “jen“ pět tisíc za správný měsíc. Jen za první den, kdy se soutěž rozjela, se posluchačům rozdalo 26 800 euro.

Nejlepší školní vtip

Nejlepší vtip, který si mezi sebou vyprávějí školáci, hledají lokální rádia Severního Porýní Vestfálska. Soutěžit budou celé třídy. Ty můžou své anekdoty namlouvat na rádiový záznamník. Každý den se tyto vtípky pouští do vysílání a pětice těch nejlepších se pak natočí v profesionální studiové kvalitě, opět pustí do vysílání a posluchači přes internet vyberou ten nejlepší. Celá třída tak vyhraje setkání s rozhlasovým komikem Elvisem Eifelem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .