Soutěžní kategorie letošního festivalu Prix Bohemia Radio

V souladu se Statutem rozhlasového festivalu PRIX BOHEMIA RADIO vyhlásil v pondělí 18. února 2002 ředitel Úseku programu Českého rozhlasu PhDr. Josef Havel soutěžní kategorie pro XII. ročník festivalu PRIX BOHEMIA RADIO 2002. Zároveň byl stanoven i termín konání PBR, letošní ročník mezinárodní přehlídky původní rozhlasové tvorby se uskuteční – jako každoročně v Poděbradech – od 1. do 3. října 2002.


Původní rozhlasové dílo mohou do soutěže přihlásit jednotlivci i kolektiv, právnické či fyzické osoby do 30. května 2002 v následujících kategoriích:


rozhlasová hra pro dospělé posluchače  – původní rozhlasová hra, dramatizace, rozhlasová adaptace divadelní hry – za období od 15. 5. 1999 do 30. 5. 2002, v této kategorii budou uděleny Cena Prix Bohemia Radio 2002, Zvláštní uznání původní rozhlasové hře a Zvláštní uznání za technickou kvalitu záznamu.


publicistický pořad – krátký rozhlasový publicistický pořad z denní žurnalistické praxe, reportáž, zvukový fejeton, náročný rozhovor – do 15 minut – za období od 15. 5. 2001 do 30. 5. 2002. V této kategorii budou uděleny Cena Prix Bohemia Radio 2002 a Zvláštní uznání.


zábavný pořad – mezinárodní kategorie, komponovaný pořad slovesný nebo homogenní pásmo slova a hudby, nemagazínového typu s důrazem na originalitu, nové rozhlasové postupy – do 30 minut za období od 15. 5. 1999 do 30. 5. 2002. V této soutěžní kategorii budou uděleny: Mezinárodní cena Prix Bohemia Radio 2002 (v případě rozhodnutí poroty také Zvláštní uznání) a Národní cena Prix Bohemia Radio 2002 (v případě rozhodnutí poroty Zvláštní uznání).


Letošní ročník soutěže původní rozhlasové tvorby, jehož pořadatelem je Český rozhlas ve spolupráci se Sdružením pro rozhlasovou tvorbu, bude již v pořadí dvanáctým ročníkem. V loňském roce bojovaly o prvenství celkem čtyři desítky snímků.


Nakonec si Cenu Prix Bohemia Radio 2001 v kategorii Pořad pro děti a mladé posluchače do 15 let odnesl Karel Navrátil za pořad Českého rozhlasu 2 – Praha: „Osudy ve stínu drog IV“. V kategorii Feature, rozhlasové pásmo a všechny jeho aplikace nebo kompozičně propracovaný zvukově autentický špičkový publicistický pořad Cenu Prix Bohemia Radio 2001 získal David Vaughan za pořad A TALE OF TWO VILLAGES/Příběh dvou vesnic“. Národní cena Prix Bohemia Radio 2001 pak putovala do rukou Igora Boháčka za pořad „Hudební slovníček mentální archeologie – 1. díl“. Mezinárodní cenu Prix Bohemia Radio 2001 si pak v kategorii hudební skeč odnesli Vlado Rusko, Petr Mandel, Petr Šplíchal a Milan Křivohlavý za pořad „Mechanical ball´s street“.


Přihlášku pořadů do soutěže najdou zájemci v nejbližších dnech na internetové adrese Českého rozhlasu www.rozhlas.cz/prixbohemia, případně v Kanceláři programového ředitele J. Havla v budově Českého rozhlasu, kde je nutné do 30. května veškeré materiály odevzdat.


V Praze 19. února 2002.


Mgr. René Zavoral
Oddělení komunikace
Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .