Smrtící promo – žena zemřela po rozhlasové soutěži

Spojenými státy otřásl příběh osmadvacetileté matky tří dětí, která zemřela po účasti v soutěži rádia KNDN FM. Vypila sedm litrů vody a za to vyhrála lístky na koncert Justina Timberlaka. Výhru si ale neužila. Pár hodin po této bláznivé soutěži zemřela. Vypití sedmi litrů vody ji zřejmě zabilo. Ranní show Morning Rave už skončila a moderátoři dostali výpověď.

Smrtí osmadvacetileté matky tří dětí skončila soutěž, kterou v rámci ranního vysílání Morning Rave připravilo popové rádio KDND FM z kalifornského hlavního města Sacramento. Žena se v soutěži Hold your wee for a Wii – Zadrž čůrání pro elektronické zahrání, ve které byla hlavní výhrou konzole Nintendo v ceně cca 250 USD, upila k smrti. Nešlo o pití alkoholu nýbrž vody. Každý lékař i zdravotní sestra vědí, že nemůže dojít k prasknutí močového měchýře, svěrače totiž povolí mnohem dřív. A právě o to tady šlo. Vydržet co nejdéle po vypití velkého množství vody bez toho, aniž by člověk musel na toaletu. Hra ale nebyla tak bezpečná, jak se může na první pohled zdát.

Osmadvacetiletá Jennifer Lea Strange vypila sedm litrů. Poté už to vzdala a tak skončila na druhém místě. Nintendo nezískala a musela se spokojit s lístky na koncert Justina Timberlaka. Soutěž se konala v pátek 12. ledna. Několik hodin po soutěži byla žena nalezena ve svém domě mrtvá. Lékař určil jako příčinu smrti určitou formu otravy vodou. Tělo se totiž zbavilo velkého množství sodíku.

Stanice KDND FM je nazývána The End – konec. Je to proto, že leží až na konci VKV stupnice. Vysílá na frekvenci 107,9 MHz. Tentokrát se oprávněnost používání tohoto jména potvrdila dost drastickým způsobem. Někteří posluchači přitom volali do vysílání a říkali, že se jedná o životu nebezpečnou zábavu. Moderátoři rozjuchané ranní show si z takových volajících dělali jen legraci. Celkem se tohoto klání účastnilo 18 soutěžících. Noviny Sacramento Bee uveřejnily na svých stránkách i airchecky, ve kterých Jennifer Strange říká: „Tvrdí že je to voda, ale mě z toho bolí hlava a je mi špatně.“ Když se Jennifer rozhodla soutěž vzdát, prohodil jeden z moderátorů: „Teda, koukněte se na tohle břicho.“

„Všechny okolnosti této nešťastné události prošetříme,“ ujistil na stránkách rádia jeho šéf John Geary. V souvislosti s tímto případem už bylo propuštěno deset lidí. Tím ale celá kauza zdaleka nekončí, vedení rádia i zaměstnanci čelí tlaku. Úřad šerifa v Sacramentu začal s vyšetřováním kvůli podezření ze zabití v nedbalosti. Manžela oběti zastupuje v Americe známý právník Roger Dreyer, který se chce s rádiem soudit o milion dolarů.

Vedení rádia se omlouvá hned při otevření stránky stanice. Uživatel je přesměrován na stránku http://endonline.com/index_message.php, kde je text omluvy. Jak píše list Sacramento Bee, předseda FCC (Federal Communications Commission – americká mediální rada a telekomunikační úřad) Kevin Martin navrhl v reakci na dopis právníka Dreyera vyšetřování případu i komunikační komisí. V dopise požaduje právní zástupce pozůstalých odejmutí licence, protože postoj rádia byl tyranský, nezodpovědný a nakonec vedl ke smrti Jennifer Strangové. Trest smrti tomuto rádiu by byl jasnou zprávou majitelům rozhlasových stanic, že tento způsob chování je  nepřípustný, píše se v dopise.

Stanice KDND FM (The End) patří společnosti Entercom. Mluvčí Entercomu pro Sacramento oznámil, že společnost bude při vyšetřování případu spolupracovat s FCC. O smrti se diskutuje v celých Státech. Jeden právník z hlavního města Washingtonu sepsal petici, ve které požaduje, aby FCC vzala v úvahu případ smrti Jennifer Strangové při posuzování žádosti společnosti Entercom o převzetí patnácti rozhlasových stanic především v Ohiu, Texasu a New Yorku.

List Sacramento Bee přinesl dojemný příběh ovdovělého manžela o tom, jak se s Jennifer seznámili a manžel teď zůstal sám i s dětmi, které se ptají, kde je maminka. Měli spolu tři děti, nejprve dva chlapečky a potom holčičku. Podle její matky Niny Hulst se jí narozením holčičky splnil před rokem sen. Přála si mít holčičku. Jejím dalším snem bylo vrátit se do školy, opět začít studovat a stát se lékařkou u rychlé záchranné služby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .