Slavíme první narozeniny

radiotv22Dnes je tomu přesně rok, kdy byl oficiálně otevřen server Radia.cz, takže slovy Cimrmanova pomocného učitele Václava Poustky by bylo vhodné poděkovat, zhodnotit a tak. Ačkoliv první myšlenka na tento server vznikla na podzim roku 1997, přípravy se trochu protáhly, a tak jsem plánoval ostrý start na druhou polovinu února 1999. Jelikož pětadvacátého zrovna Impuls střídal Alfu, řekl jsem si, že by mohlo být zajímavé odstartovat spolu s ním.
Stále si živě pamatuju, jak jsem seděl o půlnoci u počítače, poslouchal rádio a zapisoval průběh akce Alfa->Impuls. Jak jsem později zjistil, nebylo to datum úplně nejvhodnější, jelikož si potom banda lidí myslela, že jsou Radia.cz součástí reklamní kampaně Impulsu. Doufám, že dnes už si to nikdo nemyslí, za ten rok si přece jen náš server našel pár čtenářů a podle ohlasů, které nám občas chodí, bych řekl, že to neděláme úplně zbytečně.
Když už jsem začal psát v množném čísle, tak bych mohl ty ostatní blíže představit. V první řadě je to olomoucká firma Redigy, která u sebe tento server úplně zdarma hostí a dokonce mi i po roce nalijí kafe, když se u nich jen tak náhodou každý den zastavím. Co se týče obsahu, tak jste mohli číst články a aktuality od Tomáše Medka, Pavla Holuba, Pavla Gejdoše a několika dalších příležitostných autorů. V žádném případě nesmím vynechat Petra Horu, redaktora časopisu DX Revue, který vás zásoboval technickými informacemi.
Výše uvedeným patří mé díky, stejně jako ostatním, na které jsem zapomněl, a samozřejmě taky všem čtenářům, kterým se u nás líbilo. Blahopřání posílejte na známý e-mail a věcné dary na adresu Radek Dresler, Šmeralova 6, Olomouc. :-)
A nakonec pár zajímavých čísel ze statistik:

  • Navštívili jste 161660krát stránku některého rádia.
  • Přečetli jste 43747krát některý ze 137 článků.
  • Odpovědeli jste 4149krát na některou ze 49 anketních otázek.
  • V diskuzních fórech je 4168 kousků.
  • Průměrná návštěvnost byla v březnu 150, v květnu 400, v říjnu 700 a v únoru 900 čtenářů ve všední den.
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .