Šlágry a lidová hudba nahradily RnB

Šlágry a lidová hudba nahradily začátkem září RnB. Podobný šok zažili posluchači německého rádio DEFJAY, které se proměnilo v Radio Paloma. RnB formát ale zůstává na internetu. Paloma dědí po svém bratříčkovi frekvence na satelitu, v DVB-T a v kabelových rozvodech. Cílovou skupinou jsou posluchači starší čtyřiceti let. Zajímavé je, že Radio Paloma není klasickou VKV stanicí.

Stanici vysílající RnB nahradilo rádio, které nabízí šlágry a německou lidovou hudbu. Radio Paloma nahradilo v pravé poledne prvního školního dne stanici DEFJAY, která hrála pouze RnB. Radio Paloma hraje 24 hodin denně pohodové melodie a dechovku. Stanice tak chce být následníkem bavorského Radia Melodie, které přerušilo svoji činnost 31. března.

Radio Paloma není VKV-stanicí, vysílá v síti kabelových televizí, přes satelit Astra a v Berlíně v DVB-T stejně jako DEFJAY. Ten se úplně neodmlčel. Společnost Unitcom GmbH, která provozuje i Palomu, dál vysílá RnB na internetu.

VKV stanice už formát šlágrů a lidové hudby z velké části opustily (např.: RPR2). Přesto ale jednatel společnosti Thomas Ulrich vidí právě v této hudbě velkou šanci. Domnívá se, že se šlágry a lidová hudba vyvinuly a jsou teď mnohem mladistvější a náročnější. Že na šlágrech něco bude, ukazují i zkušenosti internetových stanic jako třeba RMN Schlagerhölle. Kuriózní je i to, že svoje šlágerrádio spustilo na internetu také Energy, které si jinak orientuje na mladé posluchače.

Moderátory Radia Paloma se staly známé osobnosti. Vedení tady sází na známé tváře a hlasy. Ranní vysílání proto moderuje Wolf-Dieter Hermann známý z ranního programu SAT 1. O kultuře, novinkách a společnosti bude mluvit zpěvačka šlágrů a bavička Dagmar Frederic, pak Ekki Göpelt známý z řady rádií a Karl Eichinger, který je textař a frontman skupiny Münchner Zwietracht známé z mnichovského Oktoberfestu.

Co se vysílaných témat týče, zabývá se rádio například možnostmi společného bydlení ve stáří, nabízí cesty odpovídající stáří posluchačů, nabízí knihy, CD apod. Cílovou skupinou jsou lidé přes 40 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .