Seriály: Doktorka Quinnová ukázala emancipaci žen

Emancipace žen ještě u některých lidí není úplnou samozřejmostí a tak se tvůrci seriálu o lékařce Quinnové rozhodli, jemně ukázat poměry v Americe druhé poloviny 19. století. Dr. Quinnová musí bojovat s tím, že ji muži neberou. Seriál je přitom zasazen do minulosti. A co není v amerických seriálech běžné,je to, že operuje s historickými fakty a staví na skutečných událostech z dějin USA.

Doktorka Quinnová okouzlila před lety i řadu českých diváků či divaček. Celkem vzniklo 150 dílů a dva filmy. Dr. Quinn, Medicine Woman se objevila na obrazovkách ve více než stovce zemí. Poprvé mohli elán a nasazení doktorky z Divokého západu obdivovat diváci americké CBS 1. ledna 1993. Poslední díl měl premiéru 16. května 1998. Jedna epizoda trvá 46 – 47 minut, aby i s reklamními bloky zabrala jednu hodinu. Seriál se od roku 1997 opakuje na řadě dalších amerických televizí a kromě toho se dostal také do zahraničí. Dohromady tvoří všechny díly šest sezón.

V roce 1999 byl natočen první televizní film o doktorce Quinnové od režiséra Jamese Keache. O dva roky později přišel režisér Jerome R. London s dalším snímkem. Ten ale nebyl úspěšný. Jak Keach tak London režírovali řadu dílů seriálu. Od chvíle, kdy se natočil poslední film, se objevila řada “zaručených zpráv“, že se bude točit další film případně celá série seriálu. Zájem o natočení projevila řada solečnsotí například Hallmark, Lifetime nebo  Oh!Oxygen. CBS ale vždy zájemce o nákup práv odmítl. Představitelé hlabních rolí už několikrát vyjádřili svá přání znovu pracovat dohromady a zopakovat si natáčení Dr. Quinnové. Pokračovat by chtěl i scénárista Beth Sullivan.

V roce 1996 vyšel v USA román Dr. Quinn Medicine Woman. Autorka Teresa Warfield v něm líčí narození, dětství a mládí doktorky Quinnové. Spisovatelka při psaní knihy spolupracovala se scénáristou seriálu Bethem Sullivanem. Kromě knihy jsou k dostání i DVD. Na americkém trhu je už všech šest řad seriálu k dostání i na DVD.

Seriál získal čtyři ceny Emmy a patnáct nominací na ni. Za úspěch vděčí tomu, že je částečně postaven na skutečných událostech z amerických dějin. Autorům se podařilo šikovně spojit fikci a dějiny. Seriál se odehrává v coloradském městečku Colorado Springs (dnes druhé největší město státu – 380 tisíc obyvatel). Natáčelo se nedaleko Los Angeles. Pohoří Santa Monica Mountains vytvořilo kulisu pro indiánskou rezervaci a samotné město Colorado Springs vzniklo na ranči společnosti Paramount.

Ve čtvrté řadě doktorka Quinnová otěhotní. Jane Seymour, která ji hrála, byla tou dobou opravdu těhotná, takže její bříško není vycpané ale její vlastní. Nakonec se jí narodila dvojčata. Tou dobou jí už bylo 44 let. K hercům ještě jedna zmínka. V pilotním filmu hráli postavy Roberta E., Loren Brayové a Jaka Slickera jiní herci než ve zbytku seriálu. Představitel Jaka Slickera Colm Meaney se rozhodl raději pro roli Milese O´Briena v seriálu Star Trek: Deep Space Nine. V některých epizodách hostoval country zpěvák Johnny Cash se svojí manželkou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .