Satelitní XM Radio si razí cestu i na mobily

Americký poskytovatel satelitních rádií XM se chce ke svým posluchačům dostávat už i skrz mobilní telefony. Po internetu a zavádění sateitních autorádií tak jde o další cestu, jak se dostat k zákazníkům. Příjem není možný na všech mobilech a nabídka není kompletní. Prozatím obsahuje dvacet stanic.

Americký poskytovatel placených satelitních rádií XM Radio začíná nabízet svoje stanice i na mobilní telefony. 20 stanic ze své nabídky nabídne jako stream uživatelům přístrojů Blackbery-Smartphone. Firma už podepsala dohodu s QuickPlay Media, která připraví potřebný přehrávač.

Služba bude zprvu dostupná v USA. Předplatitelé za ni zaplatí 7,99 dolarů. Stremovat se budou jak hudební programy tak stanice mluveného slova. V nabídce tak bude hudba šedesátých, sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let, stanice s dvacítkou aktuálních hitů, new alternative rock, HipHop/R’n’B, Indie rock, easy jazz a nová country. Z programů mluveného slova to budou talk-shows a comedy-formát.

Samozřejmostí je možnost přečíst si na displeji informace o tom, jaký interpret, titul a z jakého alba se právě hraje. Přehrávač navíc může fungovat na pozadí, zatímco uživatel přístroje Blackberry používá jiné aplikace.

XM Radio nabízí své programy přes satelit a internet. V současné době má v Severní Americe devět milionů abonentů. Kompletní nabídka obsahuje 69 hudebních kanálů, 39 stanic mluveného slova jako je zpravodajství a sportovní reportáže, 21 regionálních stanic a 23 programů, které přinášejí živé reportáže ze sportovních událostí. Firma vznikla v roce 1988 jako American Mobile Radio Corporation a v roce 2007 zaměstnávala 860 spolupracovníků.

XM Radio čeká na rozhodnutí komise FCC, která se zatím nevyjádřila k tomu, zda povolí sloučení se Sirius Satellite Radio. Zájem se spojit oznámily obě společnosti loni.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .