RRTV vyhlásila licenční řízení na Liberecko

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila další licenční řízení. Po silně podprůměrných frekvencích v Praze a Brně nabídla žadatelům zajímavou kmitočtovou síť v Libereckém kraji. Vzhledem k tomu, že je zde slabá konkurence, dá se očekávat velký zájem jak od současných broadcasterů, tak od nováčků.

Vyhlášené licenční řízení obsahuje tyto technické prostředky:

  • Liberec – Výšina 97.1 MHz/1kW (532m + 20m) polarizace V
  • Liberec – Javorník 95.5 MHz/200W (677m + 30m) polarizace V
  • Česká Lípa – hotel 103.3 MHz/200W (356m + 20m) polarizace V

Prakticky jde o síť, která by měla kvalitně pokrývat okresy Liberec, Jablonec nad Nisou a Česká Lípa s přesahy do okresů Mladá Boleslav a Semily. DVa liberecké kmitočty jsou pozůstatky po Radiu Euro K, které počátkem roku vrátilo rozhlasovou licenci, českolipská frekvence vznikla díky Country Radiu, které iniciovalo její koordinaci, ale RRTV mu kmitočet nepřidělila s odůvodněním, že se nachází mimo tzv. bramboru.

Uzáverka žádostí o tuto kmitočtovou síť zatím není známa, ale zájem bude pravděpodobně značný. Oficiálně potvrdil účast zatím pouze vlastník bývalého Radia Euro K, společnost První rozhlasová ze skupiny Stamford Managing. Jak ukazuje čerstvý záznam v databázi ochranných známek Úřadu pro průmyslové vlastnictví, půjde Stamford do licenčního řízení s projektem Radia Ještěd.

O všechny tři frekvence si ještě před vyhlášením licenčního řízení požádal Český rozhlas. Ten se ale ze zákona licenčního řízení účastnit nemůže, takže Rada pro RTV přerušila řízení o žádosti Českého rozhlasu do doby ukončení licenčního řízení. Pokud RRTV nevybere vhodného zájemce, mohou kmitočty připadnout ČRo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .