Rozhlasové studio na prodej v aukci, koupíte si?

Přes internet se už dnes nakupují léky, hudba, auta, domy, elektronika, pizza a dokonce i rozhlasová studia. Jedna rakouská společnost teď rozprodává vybavení ze zrušených či přebudovaných studií v Německu a Holandsku. Jak amatéři tak profesionálové si tak za poměrné solidní cenu můžou přijít k zánovním mixážním pultům, recorderům či zesilovačům a další technice. Stačí jen občas přihodit euro a čekat.

Jak píše německý server Radioszene.de, už několik dní je v nabídce na aukčním portálu eBay celkem přes sto přístrojů z různých rozhlasových studií. Mezi nimi je i pouhé čtyři roky staré a jen dva a půl roku používané vybavení z rádií rtl fm a Yorin FM z holandského města Hilversum. Z důvodu změny licence byla studia vyřazena z provozu a od roku 2007 jsou tak na prodej.

Technika se vyřazovala i ve Funkhausu Halle, kde sídlí 89,0 RTL a Radio Brocken. Poradci pro technické záležitosti Felix Konrad z ORF-Mediaservice GmbH a kolegové z Radiocenter Berlin navrhli použít pro nové studio v Halle techniku z holandského Hilversum. Nová studia Funkhausu Halle tak po přestěhování vznikla v roce 2007 s použitím techniky z Holandska a částečně i ze svého starého sídla. Od holandských kolegů se využily stoly, mixážní pulty a velká část IT. Přesto ale jak z Hilversumu tak z Halle zbyla velká část zařízení, celkem přes sto přístrojů.

Nepotřebná technika se dá teď sehnat v aukci na portálu eBay. Tunery, CD-přehrávače, analogové i digitální mixážní pulty, kazetové přehrávače, kompresory, datky, minidisky, sonifex a řada dalších věcí. A ceny jsou víc než zajímavé. Digitální pult Yamaha 02R zatím (stav pondělí 30. 6. 9.00) visí na vyvolávací ceně jedno euro. Za vyvolávací cenu je tu prozatím k mání i DAT recorder od Sony DTC 670.

Zatím je na internetu osm předmětů na prodej, viz zde.

Další předměty se budou postupně objevovat v následujících třech měsících. Z organizačních důvodů nejsou všechny v nabídce najednou. Jde o techniku starou čtyři až patnáct let. Pro některá naše rádia by se určitě hodila. Příležitost ale mají také ti, kteří si sami staví svoje internetové rádio nebo chtějí mít doma vybavené studio.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .