Rockové Radio Hey! zahájilo vysílání

radiotv22Dnes po čtrnácté hodině bylo zahájeno vysílání nového rockového Radia Hey! na frekvencích 94.7 MHz v Ostravě a 94.9 MHz v Opavě. Rádio Hey patří do rozhlasového domu Radima Pařízka, který také na severní Moravě provozuje nejúspěšnější stanici – Radio Čas.

Frekvence rádia ožily zkušebním vysíláním už v neděli večer a do éteru se linuly neskutečné věci. Podle vedení bude rádio jiná než všechny ostatní stanice v regionu a věci se snaží dělat jinak už od začátku. „„V současné době vyškolená osoba spouští do éteru písně s humánně lidskou a církevní tématikou nebo dokonce i koledy. To má způsobit vyčištění éteru od parazitních a škodlivých záření a udobření okolních božstev Slezska, Ostravska a Lašska,“ řekl k tomu tiskový mluvčí Radia Hey Alois Habánek a potvrdil tak jeho odlišnost od konkurence.

Oficiální start proběhl v sídle rádií Čas a Hey dnes ve 14:47 skladbou I can’t get no satisfaction od Rolling Stones a způsobila ho ruka polonahé bohyně rozhlasového vysílání Rary. Následovaly písničky kapel Red Hot Chilli Peppers nebo U2, což jasně charakterizuje formát stanice. Moderované slovo a reklamní bloky se ve vysílání objeví během následujících dnů. Další informace o programu najdete ve vesele pojaté tiskové zprávě Aloise Habánka.

Ředitelem Radia Hey byl jmenován Roman Jeřábek, bývalý šéf dalších severomoravských rádií Helax a Hity. (Jeřábek se také s vlastním projektem účastnil licenčních řízení o ostravskou frekvenci a dostal se až do užšího finále.) Na vedení programu se bude podílet také Renata Červená, programová ředitelka sesterského Radia Čas.

Rockové Radio Hey vysílá na kmitočtech Ostrava – Slezská 94.7 MHz/1kW a Opava – Chlebičov 94.9 MHz/1kW a svým signálem by mělo kvalitně pokrývat okresy Ostrava, Opava a částečně Karviná, Nový Jičín a Frýdek-Místek. Jeho licence má platnost do 17. června 2010.

Společnost Fajront BS, s.r.o. zvítězila v licenčním řízení o ostravskou frekvenci s projektem rockového Radia Fajront. Po úspěchu v licenčním řízení v Opavě požádala o změnu názvu z Fajront na Hey a RRTV její žádost schválila. Fajront BS je ovládána ze 40 procent majitelem Radia Čas Radimem Pařízkem a 60 procent patří Hvězdoslavu Stefanovi, který je napojen na skupinu GES vlastnící televize Prima a Galaxie. Do této skupiny patří také brněnské Radio 96.8, které bylo spuštěno počátkem července.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .