Řijnové promo: Otázky dětí a vytrvalostní jódlování

Posluchače je potřeba stále něčím poutat. Nápad na zajímavou akci může přijít třeba při pohledu na studii o tom, jak špatně je na tom z personálního hlediska němšcké školství. Další akci pak dodají ten správný šmrnc spontánní děti

Nedostatek učitelů

Nedostatek učitelů musí teď řešit Německo. Podle jedné studie bude v roce 2015 chybět ve Spolkové republice 74 000 pedagogů. A protože ranní moderátor stanice ffn Morgenhans je učitelským synkem, nemohl jen tak nečinně přihlížet. Rozhodl se přiložit ruku k dílu. Každá škola ho teď může angažovat. Stačí jen napsat email a Morgenhans přijede. A je úplně jedno jestli bude učit na základní škole, učilišti, střední nebo gymnáziu. První hodinu si užil na Škole Roberta Mayera ve Stuttgartu, kde vyučoval technické kreslení. Společně se svým tureckým kolegou Kemalem se jim podařilo dát dohromady pestré a praktické vyučování. Jejich pedagogické přednosti se už rozkřikly a hned se ozvala další třída z jedné školy u Darmstadtu, kde se Morgenhans blýskne příští týden.

Návštěva vězení

Berlínské veřejnoprávní rádio ze stáje veřejnoprávního rbb, chystá na nedělní odpoledne zajímavé zpestření. A to vysíláním z berlínské věznice pro mladistvé. V této věznici totiž vznikla hiphopová skupina. Její členové budou odpoledne ve vysílání vyprávět o hiphopu i o životě za mřížemi.

Malé otázky – Velké odpovědi

Všechny televizní duely byly jen takové zahřívačky. Teprve teď čekají čelní politiky ty nejvtipnější a nejneobvyklejší otázky. Patnáct dětí z hornorakouských škol chce totiž vědět to, na co se mnozí novináři nikdy neodváži  zeptat. Zvídavé děti se tak ptají například na to, jestli si politici berou do postele svého zvířecího miláčka, jestli si někdy barvili vlasy, proč jezdí tak skvělými auty atd.  Šéf SPÖ byl dotazy dětí tak nadšen, že je spontánně pozval na procházku. A spolkový kancléř Schüssel přiznal, že jeho zubní kartáček se někdy večer s pastou prostě nepotká. Rubrika Malé otázky – Velké odpovědi zpestřuje ranní vysílání rakouského Life Radia v čase od šesti do devíti hodin.

Děti, děti, děti

S dětmi je spojena i další akce. Tu si připravilo na 20. září (Světový den dětí) hr3. Vysílání věnovalo celý den dětem. Posluchači hr3 si celý den ve vysílání vyměňovali zkušenosti, rady, názory a zážitky s dětmi. Své pikantní zážitky s dětmi přidali prominenti, nechyběla anketa na téma chcete děti, ano či ne a také se hovořilo o tom, jak je Německo k dětem přátelské či nepřátelské.

Připoután ke své tchýni

Svatbu za 20 tisíc euro může vyhrát ženich Carsten Mirbach společně se svojí nastávající tchýní Karin Stratmann. Stačí jen vydržet jeden týden v těsném tělesném kontaktu. A jak zabezpečit, aby se od sebe příliš nevzdalovali? Úplně jednoduše. Postačí pouta na ruce. Takto spoutaní spolu absolvují Carstenův fotbalový trénink i Karininu návštěvu kadeřníka a gymnastiku stejně jako vybírání svatebních šatů. Jak si poradí s těmito úkoly nebo i s obyčejnou chůzí do schodů se posluchači samozřejmě dozví v přímých vstupech, protože tomuto páru je téměř neustále v patách ranní moderátor Franky. Pokud to vydrží týden, svatba za dvacet tisíc je jejich.

Vytrvalostní jódlování

V duelu vesnic na rakouském Kronehitu, kde obce soutěží o koncert roku, se obyvatelé obce Mutters museli zúčastni vytrvalostního jódlování. Úkol byl naprosto jednoduchý. Stačilo jen tři hodiny v kuse jódlovat. Že to není možné v jednom zvládnout je jasné. Obyvatelé se střídali, celkem ale museli vydržet tři hodiny. Jako první si takto zapěl sám starosta, který svým hlasem i tříhodinový maratón ukončil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .