Radio Zeppelín vstupuje do rodiny Kiss rádií

radiotv22Radio Zeppelín, které by mělo od 1. ledna na pražské frekvenci 95.3 MHz nahradit Radio Vox, se s největší pravděpodobností nebude jmenovat Zeppelín, ale Radio Beat. Na včerejší tiskové konferenci společnosti RTV Galaxie to serveru RadioTV sdělil programový ředitel televize a zároveň jednatel licencované společnosti Broadcast Media, s.r.o Karel Kasal.

„Nepůjde o Radio Zeppelín, nýbrž o Radio Beat, protože práva na název Zeppelín má někdo jiný,“ prohlásil Kasal. Podle internetových stránek úřadu průmyslového vlastnictví má ochranné známky skutečně zaregistrovány (podáno 14.9.2001) někdo jiný – společnost Radio Bohemia, s.r.o. pro rozhlasové vysílání a společnost Radio Investments, s.r.o. pro reklamní činnost. Radio Bohemia je přitom firma vlastnící licence několika rádií sítě Kiss a Radio Investments je její mateřská společnost.

Tyto společnosti ovšem vlastní také ochranné známky na Radio Beat (podáno 2.11.2001) a tento fakt přidává Kasalovu prohlášení poněkud zvláštní příchuť. O tom, že obě ochranné známky vlastní stejné společnosti, nevěděl ani místopředseda RRTV Petr Śtěpánek: „Jak jsme byli panem Kasalem informování, ochrannou známku na Zeppelin má
nekdo jiný, firma, která je mimo oblast podnikání v elektronických médiích.“

Radio Beat do rodiny Kiss rádií

Ve světle dalších informací jsou důvody vlastnictví ochranných známek společnostmi rodiny Kiss rádií zcela jasné. Podle informací Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Radio Investments vstoupila majetkově do společnosti Broadcast Media, s.r.o., která v červnu získala licenci na provozování Radia Zeppelín.

„Na 21. zasedání Rada pod bodem 34 vyslovila souhlas s převodem podílu ve výši 34 % na nového společníka Radio Investments, s.r.o., se změnou sídla a se změnou jednatelů (kromě Karla Kasala nově i Andrew Dower, Eva Šváchová a Radovan Vaškovič). Radio Investments, s.r.o. se majetkově podílí na šesti obchodních firmách, provozujících rozhlasové vysílání a pokrývajících asi 40 % obyvatel ČR – mezi nimiž je i Rádio Bohemia, spol. s r.o.,“ upřesnil mluvčí Rady Pavel Barák.

Vstup Kiss rádia do Radia Zeppelín alias Beat je o to překvapivější, že určitou formu spolupráce s Karlem Kasalem přiznal už před několika měsíci ředitel rádií City a Blaník Petr Dvořák. „Radio Zeppelín má přímo v projektu, že bude vysílat z naší technologie, tzn. vysílací věže v Malešicích. Nyní se při modelování přenosu signálu zjistilo, že chybí přímá viditelnost mezi sídlem Broadcast Media vers. Malešická věž, resp. komín. Je tedy třeba zvolit tzv. meziskok pro pojítko, nabízí se naše technologie na střeše budovy, kde sídlíme,“ napsal 8. srpna letošního roku Petr Dvořák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .