Radio Twist dnes zahájilo pražské vysílání

radiotv22Slovenské Radio Twist zahájilo vysílání na pražské frekvenci 96.1 MHz. Stalo se tak dnes v 19:00 při příležitosti summitu NATO, kde se mimojiné projednávají podmínky vstupu Slovenska do severoatlantického paktu.

Signál Radia Twist se z vysílače Praha – Bohnice 96.1 MHz/500W šířil už několik listopadových večerů v rámci testovacího provozu. O zahájení ostrého vysílání se mluvilo v souvislosti s nadcházejícím víkendem.

„Pri príležitosti summitu NATO v Prahe a nášho pozvania do aliancie zapne Rádio Twist dnes o 19:00 svoje vysielanie v Prahe na frekvencii 96.1 MHz. Rádio Twist sa tak stáva jediným slovenským rádiom, ktoré bude 24 hodín denne vysielat v hlavnom meste Ceskej republiky,“ informoval agenturu SITA generální ředitel Radia Twist Andrej Hryc.

Radio Twist je slovenskou multiregionální stanicí, kterou si podle posledních výsledku MML denně naladí 257 tisíc posluchačů při podílu na trhu 6%. Tato čísla jej řadí na šestou pozici slovenské hitparády poslechovosti. Hudební formát Twistu je srovnatelný s našimi celoplošnými stanicemi, programové složce vysílání dominuje zpravodajství a publicistika. Za dob vlády premiera Vladimíra Mečiara se Twist proslavil svým silně opozičním postojem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .