Radio Sever se nekoná, pokračuje Radio Most

radiotv22Dvakrát za šest měsíců požádali provozovatelé Radia Most Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o povolení změnit název rádia. Dvakrát byla tato žádost schválena a přesto se název Radia Most měnit nebude. Dva týdny předtím, než mělo v éteru Radio Most nahradit Radio Sever, schválila Rada pro RTV jednohlasně žádost o povolení používat původní název.

V létě loňského roku se Radio Most začlenilo do rozhlasové skupiny Petra Dvořáka, když v licencované společnosti Radio Most, s.r.o. získaly 13 resp. 33 procent jeho společnosti Pro Media Group, s.r.o. a City Multimedia, s.r.o. Ve stejné době proniklo na severočeský trh Radio Blaník a poslechovost místních stanic padala nezadržitelně dolů. Nejhůře dopadlo právě Radio Most, jehož denní poslechovost klesla z 59 na 29 tisíc lidí.

Několik měsíců poté vedení Radia Most zveřejnilo svůj plán změnit od 1. dubna 2002 název Radio Sever. „Ke změně názvu nás vedl jeden faktor. Název MOST je příliš svázán s městem odkud vysíláme. Na jednu stranu máme své věrné posluchače práve v tomto okrese, na straně druhé funguje v jiných okresech Ústeckého kraje poměrně silný lokální patriotismus. Hledali jsme tedy název, který by lépe vystihoval naši současnou technickou pozici. Vysíláme z vysílačů v Chomutově, Mostě, Teplicích a v Terezíně nejenom pro tyto okresy, ale i pro posluchaěe z okresu Louny a Litoměřice. Název Rádio Sever vystihuje přesněji naši snahu být rádiem severočeským a ne pouze mosteckým,“ vysvětloval tehdy důvody tohoto rozhodnutí jednatel společnosti Radio Most, s.r.o. Petr Petřík.

V posledních šesti měsících se ovšem Radio Most odrazilo od dna, jeho poslechovost se ustálila na 40 tisících a plán změny názvu byl přehodnocen. „Ve svém regionu jsme provedli nový průzkum, který nám potvrdil jednu skutečnost a to, že navrhovaný název je zcela nevhodný pro typ našeho rádia. Nese v sobe atributy čistě zpravodajského a veřejnoprávního rozhlasu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se s naším názorem ztotožnila a tak i nadále budeme používat původní název Radio Most,“ prozradil nové okolnosti Petr Petřík.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .