Radio Most se změní na Radio Sever

radiotv22K velmi odvážnému kroku se rozhodlo vedení severočeského Radia Most. 1. dubna roku 2002 přestane používat název Radio Most a přejmenuje svou stanici na Radio Sever. Když pomineme expanzi programových sítí Kiss a Evropa 2, podobně radikální krok nebyl v českých krajích k vidění po dlouhá léta.

„Ke změně názvu nás vedl jeden faktor. Název MOST je příliš svázán s městem odkud vysíláme. Na jednu stranu máme své věrné posluchače práve v tomto okrese, na straně druhé funguje v jiných okresech Ústeckého kraje poměrně
silný lokální patriotismus. Hledali jsme tedy název, který by lépe vystihoval naši současnou technickou pozici.
Vysíláme z vysílačů v Chomutově, Mostě, Teplicích a v Terezíně nejenom pro tyto okresy, ale i pro posluchaěe z okresu Louny a Litoměřice. Název Rádio Sever vystihuje přesněji naši snahu být rádiem severočeským a ne pouze
mosteckým,“
vysvětluje důvody tohoto kroku Petr Petrik, jednatel společnosti Radio Most, s.r.o. vlastnící licenci Radia Most.

Pro soukromá rádia v ústeckém kraji se rok 2001 stal vyloženě zlomovým. Na relativně stabilní rozhlasový trh vstoupilo se svým vysíláním Radio Blaník a s výjimkou nejhitovějšího Radia North Music to na své poslechovosti pocítily všechny lokální stanice. Radia Tep a Děčín ztratily 5 tisíc posluchačů, Crystal 7, Agara 29 (62 -> 33) a nejhůře dopadlo právě Radio Most, které ztratilo 30 tisíc posluchačů (59 -> 29). V takové chvíli je logické, že se vedení rádia snaží zvrátit nepříznivý stav i takto razantním krokem.

V dubnu příštího roku se ovšem nezmění jen název stanice, pokud chce Radio Most se silnou konkurencí bojovat, musí obohatit také svůj program. „Samozřejmě, že se změnou názvu přineseme posluchačům i některé programové novinky,“ uzavírá Petrik.

Vedení rádia si už zaregistrovalo internetovou doménu radiosever.cz, která momentálně ukazuje na stránky Radia Most.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .