Radio Krumlov skončí, nastupuje Kiss Jižní Čechy!

radiotv22Samostatná malá regionální rádia jsou na ústupu. Radio Prima ukončilo své vysílání 15. května, začátkem června zmizí z éteru Radio Karyon, licenci neobhájil Radiohrad a v průběhu léta zanikne Radio Krumlov. Na jeho frekvencích 99.3 MHz (Český Krumlov) a 87.8 MHz (České Budějovice) se objeví nová stanice Kiss Jižní Čechy. Síť Kiss radio bude vysílat na čtrnácti frekvencích a kromě Olomouce a Ústí nad Labem pokryje všechna velká města.

Společnost Radio 2000 Czech Republic s.r.o. patřící do skupiny Kiss rádio o frekvence Krumlova žádala už v loňských licenčních řízeních, RRTV je ovšem přidělila na dalších šest let Radiu Krumlov. Od té doby se spekulovalo o převzetí Radia Krumlov sítí Kiss, ale až minulý týden Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tento krok požehnala. To fakticky znamená, že se samostatná existence malé jihočeské stanice chýlí ke konci a v jižích Čechách během letních měsíců vznikne další rádio sítě Kiss.

Studio rádia Kiss Jižní Čechy bude v Českých Budějovicích a vedením rádia by měl být pověřen bývalý šéf vrchlabské Evropy 2 Robert Procházka. V jeho režii na jihu Čech už několik týdnů probíhá nábor moderátorů a zprávařů.
Přesné datum zahájení vysílání rádia Kiss Jižní Čechy zatím zveřejněno nebylo. Za obecně uznávaný termín pro start nových rádií se považuje začátek září, ale může k tomu dojít i dříve. Už před pár týdny ovšem mohlo pozorné ucho posluchačovo zaznamenat v hudebním profilu Radia Krumlov jisté změny.

Poklidné časy v jihočeském éteru se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Nástupy rádií sítě Kiss v nových regionech jsou pověstné svou agresivitou a do roka a do dne lze očekávat masivní posuny ve výsledcích poslechovosti, na což pravděpodobně doplatí nejvíce Radio Faktor. Nejinak tomu bylo po startu Kiss Protonu na Plzeňsku, Kiss Moravy na Ostravsku a Kiss Publika na Zlínsku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .