Radio Koliba na Moravě? Proč ne?

radiotv22Ve středu 16. února měli posluchači na Moravě a v části východních Čech naprosto výjimečnou možnost naladit si na frekvenci 100.9 MHz slovenskou celoplošnou stanici Radio Koliba. Na této frekvenci obvykle působí naše celoplošné Radio Impuls, takže by mohl někdo naše slovenské bratry podezřívat z pokusu o invazi, ale všechno je jinak. Za všechno může jedna shoda okolností a běžná porce zmatku v Českých Radiokomunikacích.
Ve středu probíhala plánovaná výluka na vysílači Pardubice – Krásné, kde má Impuls frekvenci 106.0 MHz. V ten samý den v devět hodin ráno na vysílači Jeseník – Praděd zkolaboval satelit, který přijímá modulaci Impulsu z Prahy. V takové situaci se obvykle baluje signál z okolních vysílačů, což udělali i technici na Pradědu. Nějak se stalo, že si vybrali zrovna vypnuté Pardubice na 106.0 MHz a tady už se dostáváme k jádru věci. Na 106.0 MHz vysílá totiž z nedalekého vysílače Banská Bystrica – Suchá Hora výkonem 50 kW Rádio Koliba.
Takže z Jeseníku se výkonem 20kW vysílal signál Radia Koliba a zmatení řidiči nechápali, kam se podělo jejich oblíbené dopravní zpravodajství plné mikrovlnek, grilů a fritovacích hrnců. Po mnoha upozorněních se na všechno přišlo a v 9:45 skončila éra Radia Koliba na Moravě.
Technický guru Radia Impuls Roman Culek se k celé záležitosti vyjádřil takto: Piraně u pana generálního jsou už pěkně velký, takže máme strach strkat do akvária prsty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .