Radio Jih skončí už v březnu

radiotv22Radio Jih nebude vysílat do 6. června, kdy mu vyprší platnost licence, ale jen do 31. března. Hned první dubnový den by jej na frekvenci 88.9 MHz mohlo vystřídat nové Radio Pálava, jehož projekt Rada pro RTV na podzim zhodnotila jako nejlepší.

Současný provozovatel Radio Jih s.r.o. se licenčního řízení vůbec nezúčastnil, Rada s ním totiž dlouhodobě vedla řízení o odnětí licence a v takové situaci se žádá jen velmi těžko. Lidé z vedení rádia sice požádali o licenci přes společnost Radio Hodonín s.r.o., ale Rada jejich žádost zamítla a tak rozhodla, že Radio Jih bude vystřídáno Pálavou.

V takových případech se dají očekávat jednání mezi končícím a budoucím provozovatelem ohledně urychlení termínu onoho střídání. Pro končící rádio jsou totíž poslední měsíce většinou jen předsmrtnou křečí. Podobný případ se u nás stal naposledy loni, kdy Radio Blaník vystřídalo Vox o několik měsíců dříve, než se původně předpokládalo.

Něco podobného se chystá i na jihu Moravy. Podle tiskové mluvčí Rady pro RTV Heleny Havlíkové „Rádio Jih,s.r.o. požádalo o odnětí licence podle § 15 odst. 1) písm. c) zákona č. 468/91 Sb. v platném zniní a na základi této žádosti Rada dne 16.1. 2001 rozhodla o odnětí licence k 31.3. 2001.“

Na náš dotaz, zda díky tomu Radio Pálava začne vysílat dříve než 6. června odpověděl jeden z vlastníků společnosti Pavel Váně: „Zatím mohu jen konstatovat, že po vzájemné dohodě a po schválení Radou, dojde k plynulému navázání vysílání nové společnosti k 1.4. 2001.“

Podle dostupných informací se v případě zbývajících dvou střídání nic podobného neplánuje. Radio Prima (nastupuje Kiss Morava) tedy skončí 15. května a Radio Karyon (nastupuje Radio Vranov) 6. června 2001.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .