Radio Info se bude jmenovat RockZone 105,9

Radio Info po dvou letech existence mění svůj název. To, co bylo již delší dobu slyšet ve vysílání, se promítne i do oficiálního pojmenování stanice. Přestože Info zůstane dopravně informačním rádiem, bude se nově jmenovat RockZone 105,9. Serveru RadioTV to potvrdil generální ředitel rádia Jiří Hrabák.

Změnu názvu musela povolit nejdříve Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, což se stalo na jejím posledním zasedání. RRTV vydala souhlas provozovateli LONDA spol. s r.o./RÁDIO INFO ke změně označení názvu programu na Rock Zone 105,9. Nové označení názvu programu začne provozovatel používat do 30 dnů od nabytí právní moci, stojí v tiskové zprávě RRTV.

Proč ke změně názvu dochází? „Jde o jasnější pojmenování vzhledem k hudebním základům našeho
vysílání,“
říká Hrabák a dále popisuje, jakým způsobem vznikl právě tento název. „Dlouhodobé hledáné včetně spolupráce s agenturami, vytestování názvu, no a pak samozřejme ‚dohadování‘.“

Programu Radia Info by se změna názvu dotknout neměla a stanice se podle Hrabáka ani nestane ještě více rockovější. „Nemyslím, že by ve stávajícím programu bylo málo rocku. Neměníme základní programové charakteristiky, včetně počtu
dopravního zpravodajství během dne.“

Kromě nového názvu získalo Radio Info ještě jednu personální posilu. Od 15. listopadu v něm působí známý rozhlasový konzultant a hudební dramaturg Josef Vlček. „Je pravdou, že s Josefem Vlčkem spolupracujeme, jeho funkci asi nejlépe vystihuje pojmenování projekt manager, tedy česky asi šéf projektu,“ dodává Hrabák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .