Radio INFO – nové pražské rádio

radiotv22Praha 31. 3. 2003 – Nové metropolitní, hudebně informační rádio s důrazem na informace o dopravě, Radio INFO, si mohou obyvatelé Prahy na svých radiových přijímačích při jízdě autem či doma od 1.4.2003 naladit na frekvenci 105,9 FM.

Od 1.4.2003 začíná komunikace vysílání na nové frekvenci 105,9 FM, nového pražského Radia INFO, které se bude převážně věnovat dopravnímu zpravodajství. Radio INFO bylo založeno společností Londa, jež je zároveň držitelem licence nejúspěšnější rádiové stanice v zemi, celoplošného Radia Impuls. Pro Radia INFO získala společnost Londa vysílací licenci v květnu 2002, a vysílání zahájila 4. února 2003.

Smyslem Radia INFO je prosadit se na přeplněném pražském trhu s ryze pražským programem. Radio INFO vysílá 24 hodin denně. Největší podíl mají informace, které souvisejí s pražskou dopravou včetně MHD.

Radio INFO zabezpečuje dopravní zpravodajství prostřednictvím širokého spektra nejrychlejších a nejaktuálnějších informačních zdrojů z pražské dopravy. Na přísunu informací se podílí dopravní informační centrum ABA i samotní posluchači, kteří mají 24 hodin denně k dispozici vlastní dopravní schránku – tzv. Infomobil. Kromě toho situaci mapují v kritických hodinách zpravodajové v ulicích.
Dopravní relace se objeví ve vysílání od pondělí do pátku 60 – 70 x denně v aktuálních vstupech, minimálně čtyřikrát do hodiny, v sobotu a v neděli zhruba 50 x denně.

Radio INFO si klade za cíl informovat pražské posluchače o připravovaných a probíhajících akcích v naší metropoli s možností získání řady slev a různých výhod pro své posluchače.

Zpravodajský servis a zprávy jsou na Radiu INFO vysílány v každou celou hodinu, a jsou přebírány z Radia Impuls.

Hudebně není nové rádio INFO nijak vymezeno, poměrně široký formát by měl oslovit především řidiče ve věku od 20 do 40 let. Hudbu nerušenou reklamními či jinými vstupy si pak posluchači mohou vychutnat mezi 8. hodinou večerní až 6. hodinou ranní.

Radio INFO nebude prezentovat nový hudební formát, ale profesionálně zařazovat hudební skladby z hudebního archívu, který odpovídá současnému trendu a je úspěšný
i v ostatních evropských rádiích.

Radio INFO sídlí stejně jako Radio Impuls v ulici Kovářská 15, Praha 8. Tel.: 255 700 700 (recepce Radia Impuls a Radia Info), email: info@radioinfo.cz

Veškeré marketingové aktivity zajišťuje, stejně jako pro Radio Impuls a www.netimpuls.cz, agentura Stratex communication, s. r. o., Školská 36, Praha 1.
Tel.: 222 232 050, email: stratex@stratex.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .