Radio Impuls žádá soud o vydání předběžného opatření proti deníku Impuls

radiotv22Společnost Londa provozující celoplošné radio Impuls žádá soud o vydání předběžného opatření, které by zakázalo uvádění na trh a distribuci „Deníku Impuls“.

V posledních týdnech proběhla tiskem informace o přípravě vydávání nového deníku, „Deníku Impuls“. O registraci této ochranné značky požádala společnost Mediaprint & Kappa Pressegrosso, zároveň v celostátních českých televizích začala kampaň, jejímž cílem by podle dostupných informací mělo být právě zavedení „Deníku Impuls“ na český trh.

Podle vyjádření Úřadu průmyslového vlastnictví, které má Londa k dispozici, bylo ale společnosti Mediaprint oznámeno,že označení „Deník Impuls“ je vyloučeno ze zápisu, m.j. proto, že při průzkumu Úřad průmyslového vlastnictví nalezl registrované ochranné známky, mj. i ochrannou známku majitele Londa.

Londa žádá soud o předběžné opatření, které by nařídilo společnosti Mediaprint zdržet se používání ochranné zámky v názvu jakékoli tiskoviny a v jakémkoli slovním spojení, zejména se zdržet vydávání, propagace, inzerce, uvádění na trh a distribuce této tiskoviny.

Londa poukazuje i na to, že známka „Deník Impuls“ je zaměnitelná s jeho zapsanou známkou Radio Impuls. Poslechovost Radia Impuls je dlouhodobě na takové úrovni, že užíváním slova „Impuls“ v názvu tiskoviny by byla Londa poškozena, protože by tato tiskovina byla mylně spojována s Radiem Impuls.

ing. Jiří Hrabák

Generální ředitel Radia Impuls

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .