Radio Impuls bude chtít od Mediaprintu náhradu škody

radiotv22Spor společností Londa a Mediaprint&Kapa o značku Impuls se opět naplno rozhořel. Městský soud v Praze, který původně odmítl žádost Londy o vydání předběžného opatření proti distribuci Deníku Impuls, v pondělí své rozhodnutí zrušil a vrátil se k jeho projednávání. Na včerejší tiskové konferenci to oznámil Ivan Baťka, jednatel společnosti Londa, která je držitelem vysílací licence Radia Impuls.

Nejposlouchanější rozhlasová stanice se obává, že si lidé budou deník, který vychází pátý týden, spojovat s rádiem. Podle Baťky se tomu tak děje již nyní. „Deník tak dobré jméno rádia zneužívá k reklamě. Nikdy neproběhla žádná jednání o spolupráci mezi námi a vydavatelem deníku. Nejde a nikdy nešlo o společný projekt,“ prohlásil Baťka. Deník Impuls podle Baťky znepokojuje také většinového vlastníka Radia Impuls, kterým je německá společnost Eurocast.

Hrabák: časopis Impuls nám nevadil

Deník Impuls vydává firma Impuls ČR vlastněná podnikatelem Ivanem Kaufmannem. Ten je také spoluvlastníkem distributora Impulsu, firmy Mediaprint & Kapa. Kaufmann v podobnosti názvů problém nevidí a medializace kauzy jej podle jeho slov zaráží. Hájí se tím, že již od roku 1995 vydával Mediaprint stejnojmenný časopis pro obchodní partnery, což nikomu nevadilo. Poté změnil jeho jméno na Puls tisku a požádal ministerstvo kultury o přeregistraci původního měsíčníku na deník.

Časopis pro omezenou cílovou skupinu podobného jména podle generálního ředitele stanice Jiřího Hrabáka Radio Impuls nijak neohrožoval. V případě celoplošného deníku je ale podle něj situace zásadně odlišná. Takový deník totiž oslovuje stejnou cílovou skupinu jako celoplošné rádio.

Rádio bude chtít náhradu škody

Licencovaná společnost provozující Radio Impuls podala proti vydavateli deníku Impuls dva návrhy na předběžné opatření, a to 28. dubna a 7. května. Návrh na vydání předběžných opatření, která by zakázala vydávání a propagaci deníku Impuls, soud 30. dubna odmítl. Majitelé rádia se odvolali a v rámci odvolání upřesnili některé informace. Soud jim vyhověl a záležitost v pondělí znovu otevřel. Druhý návrh, na zastavení distribuce Impulsu, však 9. května zamítl. Londa se ale 16. května odvolala až k vrchnímu soudu v Praze.

Provozovatel Radia Impuls se ve svém tažení prvaděpodobně naspokojí s pouhým zastavením vydávání Deníku Impuls. Vzhledem k tomu, že deník údajně poškozuje jejich investici do značky Impuls, připravuje se žaloba proti Mediaprint&Kapa a spřízněného vydavatelství Impuls o zaplacení přiměřeného zadostiučinění a náhradu škody, investice do budování značku Impuls se totiž podle Londy počítaly v desítkých milionů korun.

„Jde o částku mezi 100 a 200 milióny korun, do které jsou zahrnuty náklady na propagaci, vytváření obsahu nebo corporate identity,“ upřesnil jednatel Baťka. „Výše škody bude stanovena až po provedení analýzy celé situace,“ dodal advokát Londy Jiří Bedrna.

Radio založilo speciální internetové stránky

V současné době má Londa u Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovaných devět ochranných známek obsahujících slovo Impuls. Společnost Impuls ČR, která je vydavatelem deníku, požádala úřad o registraci ochranné známky Deník Impuls 16. dubna a známka dosud nebyla zaregistrována.

Společnost Londa založila k právě probíhajícímu sporu informační internetové stránky. Na adrese jmeno.impuls.cz najdete všechna stanoviska Londy, právní rozbor kauzy a podrobný popis průběhu celé kauzy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .