Rádio Haná spustilo dokrývač na Valašsku

Olomoucké Radio Haná uvedlo do provozu svůj nový vysílač Valašské Meziříčí 103,3 MHz. S jeho výkonem 200W tak pokrývá nejen Valašské Meziříčí, ale i přilehlé obce. V nejbližší době bude rovněž spuštěn nový vysílač v Zábřehu na Moravě.

Rozhlasová stanice Radio Haná spustila 16. března nový dokrývací vysílač ve Valašském Meziříčí. Po 14ti denním zkušebním vysílání byl 3. dubna 2007 uveden do řádného provozu. Posluchači na Valašsku tak nyní mohou na frekvenci 103,3 MHz ladit „ten nejlepší hudební výběr 80tých, 90tých let a současnosti, který je doplněn o kompletní informační servis rádia Haná ze střední Moravy.“

„Dokrývací vysílač o výkonu 200W je umístěn v místní části města ve Štěpánově a signálem pokrývá vedle samotného Valašského Meziříčí i okolní obce jako jsou Zašová, Jarcová, Zubří, Milotice a Hustopeče nad Bečvou, Lešná, Branky, Police a další,“ říká David Foretník z Radia Haná. Toto území bylo dosud pokryto jen částečně ze základního vysílače 92,3 MHz. „Signál je nyní v okolí Valašského Meziříčí na dostatečné úrovni kolem 60 dB,“ dodává Foretník.

Jedná se o další z řady z dokrývačů, které Rádio Haná v uplynulých měsících spustilo. Jak jsme psali již v článku Rádio Haná získalo dva nové dokrývače, loni v červenci spustilo Rádio Haná dokrývač Boskovice 96,2 MHz/300W a v srpnu Bruntál 102,9 MHz/100W a Vyškov 97,8 MHz/100W.

V nejbližší době bude rovněž spuštěn dokrývací kmitočet Zábřeh na Moravě 91,9 Mhz, který Radiu Haná v říjnu loňského roku přidělila RRTV. Neúspěšná stále zůstává snaha Radia Haná o dokrývací kmitočet přímo v Olomouci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .