Radio Expres nabírá moderátory

radiotv22Pražské Radio Expres, které 1. ledna 2002 převezme licenci Radia Limonádový Joe, vyhlásilo konkurs na pozice moderátorů, zprávařů a redaktorů. „Konkurs na nové moderátory proběhne 13. listopadu od 10:00 v našem studiu. Tomto tedy zveme všechny co chtějí zkusit své štěstí v novém rádiu,“ upřesnil ředitel Radia Expres Martin Cechl.

Cechl dále potvrdil, že Expres začne vysílat přesně od začátku příštího roku. Předčasné převzetí licence jako v případě Vox -> Blaník se tedy nekoná. „Myslíme si, že do nového rok mají mít Pražané nové rádio, které jim bude ušito na míru. Takže od prvních okamžiků nového roku si nás budete moci poslechnout na frekvenci 90.3 MHz.“

Logo Radia ExpresV tuto chvíli je také jasno v tom, kde bude Expres sídlit. Stejně jako vysílač, také studia jsou v areálu strahovského stadionu, konkrétně na adrese Vaníčkova 2. Tam 13. listopadu proběhne výše zmíněný konkurz. „Svou unikátní polohou se jedná o velice dobře položené rádio, které má ze svého studia dobrý přehled o tom co se děje v Praze.“ Navíc bude Expres pravděpodobně rádiem s nejmenší vzdáleností mezi studiem a vysílačem a ušetří na přenosové trase.

Co se techniky týče, vysílání Radia Expres bude odbavováno systémem Radio Player od frýdeckomístecké firmy LSW a Martin Cechl naznačil, že Expres bude v budoucnu žádat o další kmitočty. Na stole Rady pro RTV už také ležela žádost o kmitočt Praha – Bohnice 96.1 MHz/500W.

A nakonec pár personálních informací. Zdá se, že základ Expresu budou tvořit lidé, kteří prošli rádiem Evropa 2. Kromě ředitele Martin Cechla to bude také Filip Žemlička na postu šéfa produkce a pravděpodobná je také účast bývalého programového ředitele Evropy 2 Miloše Pokorného, který projekt Radia Expres prezentoval Radě pro RTV na veřejných slyšeních.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .