Radio Euro K nevysílá, plánuje se jeho prodej

radiotv22Zadlužené Radio Euro K minulý týden přestalo vysílat, situace se ovšem může brzy změnit. Licencovanou společnost chce totiž plně převzít firma, která v současnosti ovládá 35 procent. Ta by mohla obnovit vysílání rádia v plném rozsahu. Zájem o plné převzetí Radia Euro K serveru RadioTV potvrdil jednatel společnosti První rozhlasová Jaroslav Král.

Liberecké Radio Euro K přestalo vysílat z technických důvodů kvůli velké zadluženosti, když mu byla přerušena dodávka elektrické energie. Všechny starosti rádia, které podle Mediaprojektu nezískalo v posledních letech nikdy více než deset tisíc posluchačů denně, by mohla vyřešit společnost První rozhlasová, která doposud vlastnila 35 procent Radia Euro K.
Zbytek společnosti zatím ovládá ředitelka Euro K Miroslava Kosová, která podle Jaroslava Krále nenese za dluhy rádia odpovědnost. Všechny problémy podle něj vznikly již v polovině devadesátých let.

První rozhlasová provede inventuru

Vedení Radia Euro K nyní převzala od Miroslavy Kosové společnost První rozhlasová, která chce v první řadě provést kompletní inventuru a zjistit rozsah zadlužení vůči finančnímu úřadu a správě sociálního zabezpečení. Rádio totiž RRTV požádalo o prodloužení platnost licence, ale Rada žádost zatím neschválila. Na svém 20. zasedání vyzvala provozovatele Euro K k odstranění neodstatků v žádosti se lhůtou 90 dnů.

„Se současným majoritním vlastníkem jsme se dohlodli, že se pokusíme vyřešit situaci v Radiu Euro K tak, aby mohlo ve lhůtě 90 dnů, kterou mu RRTV stanovila k doložení dokladů k prodloužení licence, splnit všechny zákonné předpoklady. Zatím budeme stanici sami řídit a zhodnotíme, jestli a jakým způsobem bude možné tu licenci prodloužit,“ vysvětluje Jaroslav Král a dodává: „Rada byla o tomto postupu infiormována a očekává, že ji v dohodnutém termínu dodáme informace.“

Po úspěšné stabilizaci může přijít prodej

Jaroslav Král potvrdil, že pokud se podaří situaci v Radiu Euro K stabilizovat a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mu prodlouží platnost licence o dalších odm let, bude První rozhlasová usilovat o to, aby se stala stoprocentním vlastníkem Radia Euro K. Záleželo by to ovšem na rozhodnutí RRTV, ta totiž musí podle mediálního zákona schválit jakékoliv vlastnické převody v licencovaných společnostech.

Pokud by vše dopadlo podle tohoto scénáře, získala by První rozhlasová již druhé rádio. Její první akvizice – pražské Radio Olympic – ovšem od svého narození prakticky živoří a momentálně se o něj stará provozovatel úspěšného Radia Blaník. Jak v takovém případě skončí liberecké Euro K? Změní se jeho formát? „Určitě bychom se pokusili mít více posluchačů, v této podobě není provoz rádia rentabilní. Nechci ale spekulovat o tom, jak by se program změnil, zatím ani pořádně nevíme, jak vypadá hospodaření stanice. Do měsíce budeme znát skutečný stav,“ dodává Král.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .