Radio Děčín a Eldorádio končí, jsou z nich Blaníky

bln.gifDnešním dnem končí samostatná existence dalších dvou stanic. Severočeské Rádio Děčín a jihočeské Eldorádio přecházejí plně do rodiny czech conservative a nadále budou vystupovat jako Radio Blaník severní Čechy, resp. Radio Blaník jižní Čechy. Doplní tak základní Radio Blaník a jeho nutací Radio Blaník jižní Morava.

Radio Děčín a Eldorádio přejdou plnohodnotně na formát Radia Blaník dnes v 5 hodin ráno. „V minulém týdnu Eldoradio a Rádio Děčín postupně přecházely do systému Blaník. Prakticky to znamená, že po zprovoznění tras od 21. ledna na obou okruzích připravují zprávy vlastní regionální redakce. Nenastane-li něco nepředvídatelného, dojde k dokončení vlastního procesu přechodu na plnoformátové vysílání Blaníku jižní Čechy ( = exEldoradio) a  Blaníku severní Čechy ( = ex rádio Děčín ) v průběhu několika nejbližších hodin,“ uvedl pro RadioTV tvůrce a spolumajitel Radia Blaník Petr Dvořák.

Nová podoba Rádia Děčín a Eldorádia by se neměla výrazně změnit. Playlist byl již několik měsíců sladěn s Blaníkem, zachovány budou podle Dvořáka regionální zprávy a lokální reklama. Určitý prostor získají také místní moderátoři. Hlavní změnou bude nový zvukový obal, který se ponese v duchu Radia Blaník. Posluchači Eldorádia tedy uslyší identifikaci Radio Blaník jižní Čechy a na Radiu Děčín Radio Blaník severní Čechy. Na tuto změnu byli posluchači obou stanic upozorňováni již od počítku roku 2008.

Nové přírůstky každopádně pomůžou Rádiu Blaník, který je bezkonkurenčně nejposlouchanějším regionálním rádiem v Česku. Samotný Blaník s jeho jihomoravskou mutací ladí denně 401 tisíc a týdně 745 tisíc posluchačů týdně. Tato stanice ukazuje, jak velkou oblibu u nás tento formát má. Pokud bychom provedli prostý součet Blaníku s dvěmi novými přírůstky, dostaneme poslechovost 389 tisíc denně a 717 tisíc týdně. A když k tomu přičteme další rádia s podobným formátem, tedy např. Radio OK, Radio Karolína nebo Radio Petrov, dostaneme se na denní poslechovost 733 tisíc posluchačů denně a 1410 tisíc týdně. Prostý součet ovšem není seriozní, protože zahrnuje posluchače, kteří v daném období ladili více mutací Blaníku.

Ačkoliv tyto počty kvůli přesahům nelze brát přesně, každopádně se formát Radia Blaník v celkové poslechovosti řadí za celoplošné soukromé stanice a výrazně před ČRo 1 – Radiožurnál, přestože Blaník ani zdaleka není celoplošný a velmi podobný formát šíří na Moravě Radio Čas, které co se poslechovosti týče zcela ovládá severní Moravu a výraznou roli hraje i na střední a východní Moravě. Pokud bychom teoreticky výsledky Radia Čas připočetli ke skupině Blaník, mohla by tato sestava směle konkurovat nejposlouchanějšímu Radiu Impuls, které vévodí hitparádě s 2,14 miliony posluchači týdně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .