Radio Classic má ultimatum

radiotv22Situace kolem Radia Classic FM, o níž jsme informovali začátkem týdne, se ještě více vyhrotila. Obvodní úřad Prahy 5 totiž nevyhověl žádosti rádia, které po radnici požadovalo, aby mohlo z barokní vily Portheimka vysílat do 31. května tohoto roku.

Místo toho obdrželi představitelé Radia Classic 17. května od obvodního soudu dopis, v němž dostává rádio ultimativní lhůtu 48 hodin na to, aby Portheimku opustilo.

Akceptování této ultimativní podmínky by znamenalo přerušení vysílání rádia (a tedy i možnost ztráty licence, byla-li by přestávka delší třiceti dnů), proto ředitelka Radia Classic Renata Figerová požádala starostu Prahy 5 o prodloužení lhůty na vystěhování alespoň do 25. května. I tak je to doba o necelý týden kratší, než byly původní ideje.

Ultimátum dostalo rádio i přesto, že 12. května obdrželo od radnice návrh dohody o vyklizení, kde stálo datum 31. května. Obratem, během tří hodin, poslalo rádio radnici své vyjádření, v němž s touto dohodou souhlasí. 15. května se však Renata Figerová od místostarosty Prahy 5 Milana Jančíka dozvěděla, že šlo jen o pracovní návrh a že k podpisu dohody nedojde a nebude se jí zabývat ani obvodní rada. K 15. květnu tedy převzala radnice podstatnou část objektu, ponechala rádiu prostory nezbytně nutné k zajištění vysílání, ale opět nebyl stanoven termín, dokdy může rádio tyto prostory užívat.

Všechna tato jednání, postupy, stanovování ultimativních lhůt se dějí za situace, kdy radnice sama podala žalobu na vyklizení rádia z Portheimky a kdy je tedy vedeno soudní řízení. Soud však dosud stále nerozhodl. Radio Classic se tedy rozhodlo z vily odstěhovat do blíže neurčených prostor v Praze 4, aby nebylo ohroženo jeho vysílání, jak jsme již uvedli v minulém čísle. Šlo tedy o jediné: Rádio žádalo pouhé dva týdny na to, aby jeho přestěhování proběhlo v klidu, bez přerušení vysílání.

Takhle silný tlak ze strany radnice, aby byla Portheimka co nejdříve volná, je zarážející až nepochopitelný, uvedla Renata Figerová.

Petici za záchranu rádia a kulturního centra podepsalo do dnešního dne již přes 4500 občanů. To však pro radnici nic neznamená, její reakce byla taková, že chce zachovat v objektu kulturu k ještě větší spokojenosti občanů Prahy 5 a celého hlavního města.

Nyní tedy o budoucnosti Radia Classic rozhodují již jen hodiny.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .