Radio Blaník vysílá pro Prahu

radiotv22Od dnešní půlnoci začalo oficiálně vysílat přebírat od středočeského Blaníku, odlišovat se bude regionálními bloky, které budou obsahovat zpravodajství, dopravu, publicistiku a samozřejmě …Od dnešní půlnoci začalo oficiálně vysílat Radio Blaník Praha. Většinu programu bude přebírat od středočeského Blaníku, odlišovat se bude regionálními bloky, které budou obsahovat zpravodajství, dopravu, publicistiku a samozřejmě nezbytnou reklamu.
Radio Blaník získalo frekvenci 87.8 MHz jako pražský dokrývač v červnu od RRTV s tím, že se musí zachovat středočeskost frekvence 95 MHz. Z tohoto důvodu se budou obě frekvence rozpojovat a posluchače v Horní Dolní proto nebudou obtěžovat informace typu V Žitný je to zase na čtyřce. Tento systém takzvaných odpojováků používá už několik let Evropa 2, ale na Blaníku by měl být díky řízení Audiovaultem propracovanější.
Radio Blaník Praha vysílá zkušebně od minulého úterý 28. září 20:00. Vysílač je umístěn společně s vysílačem Radia City v Praze – Malešicích, vyzářený výkon je 1 kW a polarizace je cirkulární. RDS na frekvenci 87.8 už také funguje, ovšem funkce AF, tedy automatické přelaďování bude zprovozněna až během několika týdnů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .