Radia Vranov a Fajront brzy změní název

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém výjezdním zasedání schválila dvě žádosti provozovatelů rádií o změnu názvu. Kromě dlouho očekávaného přechodu z Radia Vranov na Blaník Jižní Morava se překvapivě změní také název dosud nevysílajícího rockového Radia Fajront. Rada posvětila žádost společnosti Fajront BS o vysílání pod značkou Radio Hey.

Blaník míří na Moravu

Od udělení licence bývalého Radia Karyon společnosti Českomoravské rádio se šeptalo o tom, že jde pouze o dočasnou značku a že prioritou jeho vlastníků je zařazení Vranova pod křídla Radia Blaník. Majitel Radia Blaník a spolumajitel Radia Vranov Petr Dvořák ovšem tyto spekulace nikdy nepotvrdil. Trval na tom, že Vranov bude plnohodnotné samostatné rádio a svůj názor nezměnil ani poté, co Rada schvválila přejmenování Vranova na Radio Blaník Jižní Morava.

„K této změně nás vedou marketingové důvody. Na podstatě tohoto rádia se však nic nezmění, nadále bude vysílat celý program ze Znojma. Jedná se skutečně jen o změnu názvu programu, ale ve stávajícím programu nenastanou žádné změny,“ prohlásil Dvořák pro RadioTV. Již v lednovém rozhovoru pro RadioTV Dvořák zdůraznil, že nechce z Blaníku dělat celoplošnou stanici, ale půjde cestou několika samostatných stanic využívajících „blanické know-how“.

Fajrontu je hej. Nebo hey?

Ke změně názvu svého rádia se odhodlala také společnost Fajront BS, která v posledním roce uspěla ve dvou licenčních řízeních o kilowattové frekvence v Ostravě a Opavě. V obou řízeních jí Rada udělila licenci na provozování rockového Radia Fajront. Toto ostravské slangové slovo vyjadřující konec pracovní doby nebo také v důsledku tohoto vzniklý odpočinek se ovšem v ostravském éteru neobjeví.

Majitel ostravského Radia Čas a spoluvlastník společnosti Fakront BS Radim Pařízek vyvolal spekulace o názvu rádia už v dubnu, tedy ještě před přidělením opavské licence. 5. dubna si totiž na Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistroval ochrannou známku Radio Hej a následně i internetovou doménu radiohej.cz. Ani s tímto názvem pravděpodobně nebyl spokojen, protože záhy si objednal také doménu radiohey.cz a 28. dubna podal žádost o
registraci ochranné známky Radio Hey. Pod tímto názvem se tedy rockové rádio na podzim objeví v severomoravském éteru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .