Rádia v Německu a Rakousku už žijí jen fotbalem

Nestává se moc často, aby soukromé rádio nabídlo více jak pět minut mluveného slova v kuse. Díky přímým reportážím ze zápasů evropského fotbalového šampionátu nebude v následujících týdnech pro řadu stanic problémem vysílat mluvené slovo 45 minut v kuse. Servis pro své posluchače chystají samozřejmě i veřejnoprávní okruhy. Rádia prostě žijí fotbalem.

WDR bude všechny zápasy přenášet živě v plné délce na internetu (na adresách www.event.wdr.de nebo www.wdr2.de), na středních vlnách (Bonn 774 kHz, Langenberg 720 kHz) a ještě digitálním rozhlasem. WDR2 bude přinášet informace o zápasech a alespoň jeden poločas v živé reportáži. Větší pozornost se bude logicky věnovat utkáním německého týmu. Podobná situace je například i na hesenském hr a dalších zemských veřejnoprávních okruzích.

Zahanbit se nedají ani privátní stanice. I ty chrlí v posledních dnech upoutávky na servis, který budou posluchačům poskytovat. Vídeňské rádio Arabella se označuje (na základě licence UEFA) jako oficiální rozhlasová stanice UEFA Euro 2008. Toto rádio bude vysílat přímé reportáže ze všech zápasů rakouského týmu. Odborníci z praxe budou denně analyzovat jednotlivé situace.  Nechybí ale ani hitparáda těch nejlepších fotbalových songů a nebo soutěž pro “paparazii“ o nejlepší fotku ze stadionů, prostoru fanoušků nebo soukromé fotbalové párty.

Hesenské soukromé FFH spustilo na webu speciální fotbalové rádio. I to nabídne zápasy německého národního týmu v celé délce. Stanice navíc uspořádá 28. června tedy den před finále speciální dětský šampionát, kde si zahrají malí fotbalisté z celého Hesenska. A nechybí ani soutěž. Ta je jednoduchá, stačí si tipnout výsledky 31 zápasů, které se na mistrovství odehrají. Kdo bude se svými tipy neblíže skutečnosti, vyhraje nové Audi A3 Cabriolet v hodnotě 35 tisíc euro.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .