Promonovinky: Ukradni kus trávníku

Stanice bigFM nabádá své posluchačře, aby se zmocnili části pěstěného trávníku na některém z 12ti stadionů, kde se hraje fotbalové mistrovství světa. V žádném příapdě ale rádio nechce nikoho nabádat k trestné činnosti. Pouze k vymyšlení finty, jak na to. Nápadů je opět víc než dost.

Ukradni si kus trávníku

Výbor fotbalového šampionátu vydal 24ti stránkový manuál, ve kterém popisuje, jak se mají správci stadionů správně starat o trávníky. Je tam napsáno jak je sekat, zalívat atd. Stébla mají dokonce předepsanou délku 28 milimetrů. Radio bigFM vyzvalo své posluchače v soutěži Chceme trávu, aby přinesli do studia odseknutý kus tohoto trávníku minimálně o velikosti papíru formátu A5.  Aby bylo zřejmé, že je to opravdu z některého z dvanácti stadionů, kde se mistrovství hraje, musí dotyčný zloděj doložit krádež i fotem. Stanice bigFM ale rozhodně nikoho nenavádí k trestné činnosti nýbrž k neškodné kreativitě. Každý si musí na cestu, jak se pár centimetrů čtverečných trávníku zmocnit, přijít sám. Ten kdo přinese největší kus, ten vyhraje dovolenou v zemi, která šampionát vyhraje.

Kdo je nový Rembrandt?

Kdo je Rembrandtem našich dní? Jak velký holandský mistr inspiruje současné umělce na celém světě. To se pokusí zjistit Radio Netherlands Worldwide. Zahraniční vysílání holandského rozhlasu vypsalo soutěž s názvem Rembrandt jako inspirace. Vítěz dostane možnost se zúčastnit workshopu na Rietveld Akademie v Amsterdamu, jednom z nejrenomovanějších uměleckých institutů. Ty nejlepší příspěvky budou vystaveny na výstavě. V devíti jazycích vyzývá Radio Netherlands Worldwide umělce, aby zaslali své obrazy nebo fotgrafie. Finalisté pak budou vystaveni na internetu a vítěze tak pomůže určit i veřejnost.

Na Kronehitu se bojovalo o dálkové ovládání

Tým ranního moderátora Meinrada Knappa vyhrál nad týmem své kolegyně Dani Linzer 4:2. Ve fotbalovém srandamači mezi týmem mužů a žen šlo o to, kdo vyhraje moc nad dálkovým ovládáním. Tým mužů doplnil i někdejší brankář národního týmu Klaus Lindenberger a další prominenti.

Zpravodajství pro americké fotbalisty

Soukromá stanice Oldie 95 přináší každý večer v osm hodin zpravodajství v angličtině. Službu provozuje stanice ve spolupráci s Deutsche Welle. Zpravodajství je marketingově prodáváno jako relace pro americký národní tým a další zahraniční posluchače a hosty.

Noční nákup s DJem

I České Dráhy plánují, že oživí naše nádraží a udělají z nich jakási centra s obchody a službami. V Německu už taková nádraží jsou. 10. června se na nádrží v Lipsku konala Night Shopping Party. Od osmi večer do jedné do rána se tady vesele nakupovalo ve 140ti obchodech za doprovodu hudby DJs Radia PSR a moderátora této stanice Gerda Edlera.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .