Promonovinky: Tenis na vodě i dovolená v obchoďáku

Někdo si prázdniny užívá tenisem, někdo jede na dovolenou do exotických krajů, jiný se zas vydá na svůj balkon nebo maximálně do obchoďáku. Jak se snaží zpestřit prázdniny svým posluchačům německá rádia, máte možnost poznat právě teď.

Tenis na vodě

Ranní moderátor Radia Hamburg John Ment se rozhodl si zahrát tenis. Za soupeřku si vybral svoji rosničku Kathi. V areálu Rothenbaum, který je spojován hlavně s tenisem, se tentokrát uskuteční závody v plavání. John Ment se proto rozhodl oba sporty zkombinovat. S Kathi si zahrají tenis v bazénu. K pohybu přitom budou používat nafukovací čluny. „Pro jistotu si vezmu plovací ploutve a člun Kathi před tím zatížím kameny.“, smál se, když oznamoval, že rozhodující duel se odehraje 10. srpna v osm hodin ráno.

Plavání v Labi

Čtyřicetiletá Kirsten Seidel z Drážďan se rozhodla uplavat na pomoc dětem, které trpí rakovinou, 550 kilometrů v Labi. To je úsek z Drážďan do Hamburgu. Posledních 95 metrů s ní poplave dopolední moderátor Radia Oldie 95 Ingo Lorenz. Oldie 95 tak zajistí této plavkyni větší popularitu a ještě ji srdečně přivítá v Hamburgu.

Cestovní horečka

V neděli začíná soutěž rádia R.SA Cestovní horečka. Každou neděli bude moderátor Marcus Poschlod v čase od 8 do 12 hodin představovat jeden z cílů turistů. Představí jídlo, zvyky, pamětihodnosti atd. A to všechno bez toho, aniž by řekl, jak se daná země nebo region jmenuje. Kdo oblast pozná, dovolá se a bude vylosován, může se těšit, že se na představované místo už brzy podívá.

Mistrovství starostů

Na stanici rs2 pokračuje mistrovství starostů. Kdo vyhraje pro svoji obec hlavní cenu a to koncert, se rozhodne už 12. srpna. Starosta Zeuthenu Klaus Dieter Kubick dostal za úkol uspořádat společně s dětmi originální mini-playback-show. Starosta Jüterbogu Bernd Rüdiger musel pro změnu postavit středověké hřiště pro minigolf a pak ještě dokázat dát míček do všech děr.

Fotky z dovolené

Na stránce www.du-bist-niedersachsen.de se rozjíždí další akce. Dolnosaské rádio ffn se rozhodlo tady sbírat další fotky, aby moderátoři měli lepší možnost poznat své posluchače. Na opálené ženy v plavkách, děti na pískovištích a celé rodiny v plážových koších se už těší ranní moderátor Fränky. Z fotek, které se na internetu objevují, se každou hodinu vybírá jedna povedená a její autor dostane od rádia ffn 100 euro. Stačí jen když zašle svoji fotku a pak poslouchá ffn.

Dovolená v marketu Ikea

Kdo nemá dost peněz na pořádnou dovolenou, tak často cestuje jen na “Balkónii“. Radio Donau 3 FM proto uspořádalo ve spolupráci s prodejcem nábytku Ikea soutěž o týdenní pobyt v oddělení postelí. Tři páry se nastěhují na sedm dní a sedm nocí do obchoďáku, kde budou trávit celý svůj den i noci. Od nakupujících je bude dělit plexisklo. Přes den se navíc budou muset páry utkat v různých soutěžích. Po týdnu pak bude vyhlášen vítěz. Ten dostane jako cenu ložnici, kterou si v Ikee sám sestaví. Další dva páry pak poukázku na nákup zboží v Ikee za 500 euro.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .